Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hukuk ve Ekonomi Reformu Açıklaması Geldi, Dolar Kuru Yeniden Düşüşe Geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Tekirdağ İl Kongresi kapsamında yapmış olduğu konuşmasında yeni açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hukuk ve Ekonomi Reformu Açıklaması Geldi, Dolar Kuru Yeniden Düşüşe Geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Tekirdağ İl Kongresi kapsamında yapmış olduğu konuşmasında yeni açıklamalarda bulundu. Piyasalara bir kere daha güven aşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kere daha hukuk ve ekonomi reformu açıklamasında bulunurken yabancılara da yeni yatırım çağrısı yaptı. Açıklama öncesinde 7.76 TL seviyesine kadar yükselen dolar kuru yeniden 7.70 lira seviyesinin altına düştü. Detaylar haberimizde..

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevinden alınması, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevinden istifa etmesinin ardından yerine Lütfi Elvan'ın atanmasının ardından piyasalar olumlu tepki vermiş ve dolar kuru hızla düşüşe geçmişti. Peşine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan reform açıklamaları bu düşüşü desteklemiş ve dolar kurundaki düşüşü hızlandırmıştı. Bugün yeni açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyeip Erdoğan bir kere daha reform vurgusu yaptı. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEKİRDAĞ ŞEHİR HASTANESİ ADI DEĞİŞTİRDİTekirdağ Şehir Hastanesi açılışını yapacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kongremizden sonra Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi'nin açılışını yapacağız. Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimiz, gençlik yıllarımızda birlikte siyaset yaptığımız ağabeyimizdi. Hayrabolulu olarak ağabeyimizin ismi yakışır dedik. Bize bu büyüklerimizi unutturmamak yakışır. Bu hastaneyle artık İsmail Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimiz de unutulmazlar arasına girecek" diyerek hastanenin adını duyurdu. YABANCILARA YATIRIM ÇAĞRISI GELDİ! Bir kere daha reform vurgusu yaparak "Tekirdağ'a 23 milyar liralık yatırım yaptık. Namık Kemal Üniversitesi'ni Tekirdağ'a kim kazandırdı? Biz kazandırdık. 1500 kişi kapasiteli yeni yurtları hizmete açacağız. 23 spor tesisi açtık.  Tekirdağ'daki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 1.5 milyar liralık sosyal yardım yaptık. Küresel düzeydeki sarsıntılar ülkemizi de etkilemiştir. Ekonomide ülkemizin içinden geçtiği dönemi dikkate alarak reform dönemini başlatıyoruz. Yeni bir istikrar, büyüme, istihdam odaklı seferberlik başlatıyoruz. Hedefimiz enflasyonu tek haneli rakamlara çekmek" diyerek yabancılara yatırım çağrısında bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONUŞTU, DOLAR KURU DÜŞTÜCumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmaları öncesinde gün içerisinde 7.75 liraya kadar yükselen dolar kuru açıklamanın ardından yeniden geriledi. 7.6891 lira seviyesine kadar çekildi.Emlak365.com


Yorumlar (0)