Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkez Bankası Ekim Ayı Faiz İndirimi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük bir merakla beklenen Merkez Bankası Ekim 2019 PPK toplantısı öncesi faiz indirimi için önemli açıklamalarda bulundu ve indirim sinyali verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkez Bankası Ekim Ayı Faiz İndirimi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük bir merakla beklenen Merkez Bankası Ekim 2019 PPK toplantısı öncesi faiz indirimi için önemli açıklamalarda bulundu ve indirim sinyali verdi. Detaylar haberimizde!

Konut ve taşıt kredisi paketlerinde kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli kampanyalar hem vatandaşın hem de piyasaların rahat bir nefes almasını sağlamıştı. Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın faiz indirimi yapmadığı eleştirisi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmasının ardından başa gelen Murat Uysal 2 toplantı da faiz indirimi yapmıştı. Merkez Bankası Ekim Ayında Kaç Puan Faiz İndirimi Yapar, Faizler Ne Kadar Düşer?Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın üçüncü kez başkanlık yapacağı Merkez Bankası Ekim 2019 toplantısı ile faiz indirimi yapılacağı bir kere daha kesinleşmiş oldu. Enflasyon verisi öncesi piyasalar Merkez Bankası tarafından 100 baz puan faiz indirimi yapmasını bekliyordu. Ancak enflasyonun tek haneli rakamlara çekilmesi faiz indirimi beklentisinin de büyümesine neden oldu. 350 baz puana kadar Merkez Bankası tarafından faiz indirimi yapılabileceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkez Bankası Faiz Oranları İçin Doğru Adımı Atacaktır! Bugün düzenlenen Kızılcahamam'da AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış töreninde yapmış olduğu konuşmasında ekonomiye değinerek "Ekonomi üzerinden yazılan felaket senaryolarını birer birer bozuyoruz. Milletimizin özgürlüğüne gözünü dikenlere olduğu gibi ekmeğine el uzatanlara da bunun bir bedeli olduğunu hatırlatıyoruz" dedi.Bu ay yapılacak olan Merkez Bankası PPK toplantısı öncesinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan "Merkez Bankası'nın doğru müdahaleleriyle faiz oranları daha da gerileyecektir" diyerek önemli bir faiz açıklamasında bulundu.Emlak365.com


Yorumlar (0)