Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması: Tüm Sektörler İçin Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kısa çalışma ödeneği hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile tüm sektörler için kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığını duyurdu. Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması: Tüm Sektörler İçin Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı
Koronavirüs salgını neden ile yaşanacak olan işten çıkarmaları önlemek adına getirilen kısa çalışma ödeneği hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni açıklamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce bir daha uzatılmayacağı açıklanan kısa çalışma ödeneğini tüm sektörler için bir kere daha uzattıklarını duyurdu.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SON DAKİKA: TÜM SEKTÖRLER İÇİN 3 AY DAHA UZATILDI! 

İşverenler tarafından yoğun olarak gündeme getirilen kısa çalışma ödeneği hakkında merakla beklenen yeni karar açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklaması ile "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık" ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörler için uzatıldığı ilan edilirken Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında da kısa çalışma ödeneği ödemelerine devam edileceği duyuruldu.

Bir müjde de  turizm sektörüne verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Turizm sektöründe mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesine karar verdik" ifadeleri ile KDV indirimlerinin Haziran sonuna kadar devam edeceği duyuruldu.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDİR?

Koronavirüs salgını nedeni ile işten çıkarmaları önlemek amacı ile başlatılan kısa çalışma ödeneği işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara devlet tarafından gelir desteği sağlayan uygulamadır.

Bu kapsamda işçilere kısa çalışma ödeneği ödenirken yanı zamanda genel sağlık sigortası primleri de yatırılmaktadır.
Yorumlar (0)