Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika IMF ve Merkez Bankası Döviz Rezervi Açıklaması!

Cumartesi günü görevinden istifa eden Berat Albayrak tarafından atılan tweet sosyal medyayı sallamış, açıklamalar peş peşe gelmiş, siyaset gündemi bir anda ısınmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika IMF ve Merkez Bankası Döviz Rezervi Açıklaması!
Cumartesi günü görevinden istifa eden Berat Albayrak tarafından atılan tweet sosyal medyayı sallamış, açıklamalar peş peşe gelmiş, siyaset gündemi bir anda ısınmıştı. Konu hakkında açıklama yapan Berat Albayrak'ın avukatı ise CHP aleyhinde 500 bin liralık tazminat davası açacaklarını, bu paranın şehit ailelerine bağışlanacağını duyurmuştu.

Konu hakkında son dakika açıklaması ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berat Albayrak'ın yapmış olduğu tüm başarılı işlerin "damat" sıfatı nedeni ile görülmediğini ve kendisine büyük bir haksızlık yapıldığını belirterek konu hakkında hukuki tüm haklarını kullanacaklarını söyledi.

BERAT ALBAYRAK CHP HAKKINDA TAZMİNAT DAVASI AÇTI! 

İzmir'de düzenlenen AK Parti 7. Olağan İl Kongresine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yapmış olduğu konuşmasında hafta sonunda yaşanan olaylara değinerek "İzmir'e olan saygımız gereği son 7-8 yıldır ülkemizin ekonomide yaşadığı saldırıları ve verdiğimiz mücadeleyi özetle anlatmak istiyorum. Berat Bey'in ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği 'damat' sıfatının, birikimi, gayreti ve başarısının önüne geçirilmiş olmasıdır" diyerek Berat Albayrak tarafından hukuk çerçevesinden tüm haklarının aranacağını ve bu davadan alınacak olan parayı fakir fukaraya dağıtacaklarını söyledi.

TÜRKİYE IMF'DEN BORÇ ALACAK MI, MERKEZ BANKASININ DÖVİZ REZERVİ ERİDİ Mİ, MERKEZİN ELİNDE NE KADAR DOLAR VAR?

Merkez Bankası'nın rezervlerinin sıfırlandığı eleştirilerini de yanıtlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan "Şu anda IMF'ye bir kuruş borcumuz yok. Bize diyorlar ki IMF'den borç alın. O sizin cibiliyetinizdir, o sizin karakterinizdir. Bunlar sahtekar. Ne diyorlar?

Şu anda Merkez Bankası'nın döviz rezervi sıfırlandı, hatta sıfırın altına düştü. Göreve geldiğimizde merkez Bankası'nın 27,5 milyar dolar döviz rezervi vardı. Şu anda 95 milyar dolar döviz rezervimiz var. Başbakanlığım döneminde bu döviz rezervi 132 milyar dolara kadar çıktı. Ondan sonra bir düşüşle 95'e indi" diyerek son durumu açıkladı ve bir kere daha IMF kapısını kapatmış oldu.

Daha önce de muhalefet tarafından pandemi döneminde Türkiye'nin IMF'den borç alacağı iddiası gündeme taşınmış o dönemde de bu iddia sert bir şekilde yalanlamıştı.
Yorumlar (0)