Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Destek Ödemesi Açıklaması! Sanatçılara Turne, Çiftçilere Kuraklık Desteği Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta yapımı tamamlanan MFA Maske Fabrikası için düzenlenen açılış törenine katıldı. Törende açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerine verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapılacağını ilan etti. Erdoğan sanatçılara da turne desteği altında 250 milyon liraya varan destek ödemesi yapılacağını ilan etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Destek Ödemesi Açıklaması! Sanatçılara Turne, Çiftçilere Kuraklık Desteği Verilecek

Bugünkü programını Zonguldak'a ayıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak Zonguldak Uzun Mehmet Camii'sinin açılışını yaparken ardından günün ikinci açılış programı için MFA Kocayusuf Maske Fabrikası açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Salgında Türk ekonomisinin ve sanayisinin tökezlemesini bekleyenlere inat üretime ve yatırımlara devam ettiklerini belirten Erdoğan açılışını yaptıkları fabrikanın önemine değindi. 

İstihdam üretmeye devam ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan MFA Maske Fabrikası'nın hemen yanı başında bulunan 70 milyon liralık yatırım ile hayata geçecek olan filtre fabrikasının da kısa zamanda açılmasını temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni destek açıkmalarında bulundu. 

SANATÇILARA VE TİYATROCULARA DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK! 

Özellikle de normalleşme kararlarının dışında tutulan ve işyerleri kapalı kalmaya devam eden sanatçılar ile tiyatrocular son dönemde alınan kararları yoğun bir şekilde eleştirmişti. Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sanatçımızı bu dönemde yalnız bırakmadık. 31 bin sanatçıya 250 milyon liraya ulaşan destek vereceğiz. Tiyatro sektörümüze de 25 milyon lira turne desteği sağlayacağız" diyerek yeni destek ödemelerini duyurdu. 

Bir müjde de kuraklıktan etkilenen çiftçilere geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kuru tarımın yapıldığı bölgelerde kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerimize verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapacağız.. Mazot ve gübre desteği ile toplamda dekara 151 liraya kadar destekleme yapacağız" diyerek çiftçilere ödenecek olan yeni destek tutarlarını da açıklamış oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün son olarak Filyos Liman Projesi açılışını yapacak ve bu açılış töreninde daha önce duyurulan büyük müjdeyi açıklayacak.

Yorumlar (0)