Fahiş Gıda Fiyatları Unutulmadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zincir Marketleri Üzecek Talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısı kapsamında yaptığı konuşmasında gıda fiyatlarında dair açıklamalarda bulundu.

Fahiş Gıda Fiyatları Unutulmadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zincir Marketleri Üzecek Talimat
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısı kapsamında yaptığı konuşmasında gıda fiyatlarında dair açıklamalarda bulundu. Gıda fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarına ilişkin yeni bir kararı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan sonraki süreçte uygulanacak olan önlemleri dile getirdi.

GIDA FİYATLARINA YENİ ÖNLEM

Bundan sonraki dönemlerde tarım kredi marketlerinin sayısının artırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu adımın atılması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında yüksek fiyatlarla vatandaşların çok zor durumda bırakıldığını ifade ederek bu duruma müdahale edilmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmasının devamında tarım kredi marketlerinin sayısına ilişkin de bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı. "Şu anda Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin sayısının 180'den süratle 500'e çıkarması talimatını verdim. Çünkü zincir marketlerin özellikle yüksek fiyatlarla vatandaşımızı adeta sömürdüğü noktada bizim piyasayı balanse etmemiz gerekiyor."GEREKİRSE DAHA DA ARTAR

Gıda fiyatlarına ilişkin konuşmasında zincir marketler ve gıda fiyatlarının yükselmesine neden olanlara uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan sayısının daha da artabileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan gıda fiyatlarına dair uyarısında "Devletin görevi bu, mecburuz ve bunu da yapacağız. İlk etapta 500, daha sonra 1000, gerekirse daha da artıracağız. Sizler piyasayı bu şekilde yağmalarsanız kusura bakmayın biz bu adımı atarız, atacağız" dedi.

Pandemi sürecinde dolar kurunda yaşanan yükselme ile birlikte temel gıda ürünlerinde çok yüksek zamlar yaşanmıştı. Bu zamlar tüm ürünlere yansımış ve vatandaşların alım gücü çok yüksek oranda düşmüştü. Yükselen gıda fiyatları dolar kurunun geri çekilmesine rağmen aynı seviyede kalmıştı.
Yorumlar (0)