Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müjde Açıklaması Sonrası Borsa, Dolar ve Euro Kuru İle Altın Fiyatları İlk Tepkiyi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen büyük müjde sonrasında dolar kurundan ilk tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müjde Açıklaması Sonrası Borsa, Dolar ve Euro Kuru İle Altın Fiyatları İlk Tepkiyi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen büyük müjde sonrasında dolar kurundan ilk tepki geldi. Dolar kuru müjde açıklamasının ardından anlık olarak 7.22 liradan 7.30 liraya sıçradı. Altın fiyatları, dolar kuru ve euro fiyatı hakkında yaşanan son dakika gelişmeleri ve piyasaların müjdeye ilk tepkisi haberimizde...

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çarşamba günü duyurulan büyük müjde sonunda açıklandı. CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK DOĞALGAZ REZERVİ KARADENİZ'DE BULUNDU! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Çalışma Ofisinde düzenlenen basın toplantısı ile beklenen müjde açıklamasını gerçekleştirdi. Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında Türkiye'nin makus tarihini yendiğini dile getirerek "Bugünlere kolaylıkla gelmedik. Derin deniz sondajında tamamen dışa bağımlıydık. Kimsenin günahını almıyoruz belkide gerçekten aradılar ama bulamadılar. Bu tür çalışmaların böyle olmayacağını gördük ve milli kuruluşlarla arama yapmaya başladık. Bugünkü sevinci bize yaşatan Fatih ve Kanuni gemilerinin olduğu filoyu güçlendirdik. Mülkiyeti ülkemize ait olan 3 sondaj ve 2 sismik gemimiz tamamen yerli olarak çalışıyoruz. Sondaj çalışmalarının birim maliyetleri oldukça düşüktür. En düşük bir dışa bağımlılığımız söz konusu değildir. Zaten öyle bir durum olsa bize nefes aldırmayacakları mümkün değildir. Aziz milletim sevincimizi hep birlikte yaşayalım. Müjdemiz şudur ki Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettik" diyerek gerekli çalışmaları yaparak 2023 yılında bu doğalgazı Karadeniz kıyılarından Türkiye'ye vereceklerini ilan etti. DOLAR KURU MÜJDENİN ARDINDAN HIZLI YÜKSELDİ! 

Müjde öncesi 7,2197 TL seviyesine kadar çekilen dolar kuru açıklamanın ardından hızlı yükseldi ve 7.3250 lira seviyesine kadar tırmandı. Euro kuru ise 8.4935 lira seviyesinden 8.6180 lira seviyesine kadar çıktı. İstanbul Kapalıçarşı'da ise gram altının satış fiyatı 450,44 liraya fırladı. 

Borsa ise düşüşe geçti ve 1.124,32 seviyesine çekildi. Emlak365.com


Yorumlar (0)