Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Son Dakika Ekonomi Açıklaması Geldi: Türkiye Adeta Bir Uçuşun İçerisinde, Rezervlerimiz Yeterli!

Ayasofya Camisinde Cuma Namazını kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan namaz çıkışında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de yaşanan kur şoku sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin IMF borcu için ödemeyi kendilerinin yaptığını belirterek TL, dolar, euro ve altın rezervi rakamları hakkında rakamları paylaşarak Türkiye olarak dimdik ayakta olduklarını ve rezervlerin yeterli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Son Dakika Ekonomi Açıklaması Geldi: Türkiye Adeta Bir Uçuşun İçerisinde, Rezervlerimiz Yeterli!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında beklendiği gibi kameraların önüne geçerek önemli açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: IMF'YE BORCU BİZ BİTİRDİK, KİMSE HALKIMIZI YANILTMASIN, BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ, YARIN DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ! 

Ayasofya Camiisinde Cuma Namazını eda eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıkışta basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. 

Basın mensuplarına ekonomiye dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı "Buzdolabı şatışları 1 milyon 88 bindi. 2019'da 2 milyon 406 bin buzdolabı satışı var. Türkiye bir tırmanışta. Bunu gözleri olup görmeyenler var. Ben belgeler ile konuşuyorum. Açılan şirket sayısı 30 bin civarındayken, 2017'de 85 bin ek şirket açılmış.

İstihdam 19 milyon 600 kişiydi. Şu an 28 milyonun üzerinde. Bazı sıkıntılar yok değil. Ama Türkiye adeta bir uçuşun içinde. Gözü olup görmeyenler bunu yanlış aktarıyor. Ne kadar yanlış anlatırlarsa anlatsınlar bu tırmanışımızı devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANDAN DÖVİZ REZERVİ AÇIKLAMASI! 

Gerek TL, gerek döviz, gerek altın rezervinde, basit bir şey söyleyeyim. Türkiye'nin 23.5 milyar IMF'ye borcu vardı. 2013'te biz sıfırladık. Döviz rezervi 27.5 milyar dolardı, şu anda 105 milyar dolar. Merkez Bankası'nın rezervi. Kimse halkımızı yanıltmaya çalışmasın. Dünden daha güçlüyüz, yarın daha güçlü olacağız" sözleri ile son yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. 

Ekonomide bazı zikzak hareketleri olabileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin bugün kendi savunma sanayisindeki ihtiyacını karşılayabilecek güçte ve yeterlilikte olduğunu belirterek terörle mücadele konusunda bu sayede başarılı sonuçlar alındığını söyledi. 

Beyrut Limanınnda meydana gelen patlamayı da değerlendiren Cumhurbaşkanı yaşanan elim olay sonrası Türkiye'nin kardeş ülke olarak Beyrut'a her zaman yardım eli uzatmaya hazır olduğunu dile getirdi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)