Dağıtım Şirketlerinden Benzin ve Motorine Gece Yarısı Gizli Zam! Pompaya Yansıdı

Türkiye'nin önde gelen bazı akaryakıt şirketlerinin haftasonunda akaryakıt fiyatlarına gizli zam yaptıkları ortaya çıktı.

Dağıtım Şirketlerinden Benzin ve Motorine Gece Yarısı Gizli Zam! Pompaya Yansıdı

Türkiye'nin önde gelen bazı akaryakıt şirketlerinin haftasonunda akaryakıt fiyatlarına gizli zam yaptıkları ortaya çıktı. Yapılan zammın Cumartesi gecesi pompa fiyatlarına 1 yada 2 kuruş olarak yansıdığı görüldü. Söz konusu zam akaryakıt çıkış fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadığı dönemde geldi.

Hatırlanacağı üzere Türkiye'de son akaryakıt zammı Kasım ayında yapıldı. Pompa fiyatlarına yansıyan son zammın ardından ise dolar kuru ve petrol fiyatlarında çok ciddi bir değişim olmadığından dolayı yeni bir zam veya indirim yapılmadı. DAĞITIM ŞİRKETLERİNDEN AKARYAKITTA GİZLİ GECE ZAMMI Kasım ayında yapılan bu zamların ardından ise yatay bir seyirde bulunan akaryakıt fiyatları dağıtım şirketleri tarafından değişitirildi. Habertürk'te yer alan habere göre; Cuma gecesini Cumartesi gününe bağlayan gece yarısı akaryakıt fiyatlarında zam yapıldı. Dağıtım şirketleri tarafından benzin ve motorin fiyatlarına yapılan zam ise pompa fiyatlarına doğrıdan yansıdı. Kamuoyuı ile paylaşılmayan bu zamlar pompaya 1 yada 2 kuruş olarak eklendi. Diğer Dağıtım Şirketlerinde de Aynı Adım GelebilirSektör kaynakları, TÜPRAŞ çıkışlı fiyatlarda bir değişiklik olmadığını, bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin bu artışı yaptığını ve pompa satış fiyatlarına yansıttığını söyledi. Ayrıca söz konusu zammın ardından diğer dağıtım şirketlerinden de bu yönde bir hamle gelebileceği ifade edildi.Emlak365.com


Yorumlar (0)