Daha Önceden Bilmişti! Ünlü Gazeteci Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Doların Kaç TL Olacağını Açıkladı

Merkez Bankası'nın PPK toplantısı sonrasında dolar kurunun nasıl bir seyir izleyeceğine ilişkin ünlü gazeteciden açıklama geldi.

Daha Önceden Bilmişti! Ünlü Gazeteci Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Doların Kaç TL Olacağını Açıkladı

Merkez Bankası'nın PPK toplantısı sonrasında dolar kurunun nasıl bir seyir izleyeceğine ilişkin ünlü gazeteciden açıklama geldi. Daha öncede doğru çıkan değerlendirmeleri ile dikkat çeken isim PPK sonrası dolar kurunun bulunacağı seviyeyi açıkladı.

Emlak365.com - Merkez Bankası'nın Aralık 2020 PPK toplantısı için geri sayım sürüyor. PPK kararları kapsamında faiz artırımı olup olmayacağı merak edilirken bu dönemde araştırılan bir diğer konu dolar kurunun nasıl bir seyir izleyeceği. PPK faiz kararları sonrası sert değişimler yaşayan dolar kurunun değişimine ilişkin dikkat çeken bir değerlendirme Yeniçağ Yazarı Remzi Özdemir'den geldi. 

ARALIK 2020 PPK SONRASI DOLAR TAHMİNİ

Aralık ayı PPK toplantısına ilişkin yapılan değerlendirmelerde ekonomistler Merkez Bankası'nın 75 baz puan ile 200 baz arasında yüksek ihtimalle ise 150 baz puan faiz artırımı öngörüyorlar. Faiz artırımı kararı alınması durumunda yada faizlerin sabit bırakılması ihtimali sonrası ise dolar kurunda bir değişim olması bekleniyor. Bu değişime ilişkin köşesinde açıklamalarda bulunan Remzi Özdemir süreci ele aldı. 

Daha önceki dönemde yapmış olduğu tahminleri doğru çıkan ve dikkatleri üzerine çeken Özdemir, Aralık ayı PPK toplantısından Merkez Bankası'ndan 100 ile 150 baz puan faiz artırımı beklediğini söyledi. 

'Dolar'da Kimse Artış Beklemesin'

PPK sonrası dolar kurunun nasıl bir seyir izleyeceğini de ele alan ünlü yazar, şuan uygulanan para politikalarından kimsenin dolardan artış beklememesi gerektiğini söyledi. Türkiye'ye yurt dışından sınırlı da olsa para girişinin de olduğunu ifade eden Özdemir dolar kurunun geleceğine dair “Şu anki mevcut politikalarda dolardan kimse artış beklemesin. Doların bu politikalarda seyredeceği rakam 7.40-8 TL civarındadır” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)