Daha Yüksek Faiz Elde Etmek İsteyenlere Halkbank E Mevduat Hesabı

Halkbank e mevduat hesabı ile internetten vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyen müşterilerine daha yüksek faiz elde etme imkanı sundu. En yüksek faiz hangi bankada, 100 bin lira kaç lira faiz getirir?

daha-yuksek-faiz-elde-etmek-isteyenlere-halkbank-e-mevduat-hesabi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vadeli mevduat hesabı faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken bankada parası olanlar daha güvenli buldukları için kamu bankalarını tercih ediyorlar.

DEVLET BANKALARI ARASINDA EN YÜKSEK FAİZİ HANGİ BANKA VERİYOR?

Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 17 olarak uygulanırken Halkbank ve Vakıfbank vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 18 olarak uygulanıyor.

Vakıfbank arı hesabı ile yüzde 18 olarak uygulanırken, Halkbank e mevduat hesabı ile de yüzde 18 faiz oranı veriyor. Halk Bankası tarafından verilen vadeli mevduat faizi yüzde 18 seviyesine yükseltildi.

Düzenlenen kampanyadan yararlanarak parasını Halkbank şubesinde değerlendiren kişilerin faiz getirisi de yükseldi. 100 bin liranın 32 günlük faiz getirisi bin 499,18 liraya yükseldi.

100 bin lirasını 90 gün boyunca Halkbank vadeli mevduat hesabı ile değerlendiren kişilerin faiz getirisi ise 4 bin 216 lira olarak gerçekleşecek.

HALKBANK E VADELİ HESAP NEDİR?

Halkbank Mobil ve İnternet Şubesi’nden veya 0 850 222 0 400’ü arayarak Halkbank Dialog üzerinden açılan vadeli mevduat hesaplarına e vadeli hesap adı verilmektedir. Özellikle de koronavirüs salgını nedeni ile vatandaşlar işlemlerini internet üzerinden yapmayı tercih ederken internetten vadeli hesap açmak isteyen kişilere bankalar daha yüksek faiz getirisi elde etme imkanı sağlıyor.

Şubeye gitmeden, internetten ya da mobil şube üzerinden açılan hesaplara daha yüksek faiz getirisi verilirken 28 günden 999 güne kadar vadeli mevduat hesabı açma imkanı sunulmaktadır. Hesapta tutulan para ve vade süresine göre belirlenen oranlarda faiz getirisi elde edilirken hesaba para yatırılırken vade sonunda elde edilecek toplam faiz kazancı belirlenmiş olur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir