Deniz Yatırım'dan Emlak Konut GYO Hisse Yorum ve Analizi İle Al Tavsiyesi Geldi

Özellikle de Kanal İstanbul projesi sonrasında Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketlerinin hisse senetlerinde hareketlilik artarken süreçte Deniz Yatırım tarafından Emlak Konut GYO hisse yorum raporu yayımlandı.

Deniz Yatırım'dan Emlak Konut GYO Hisse Yorum ve Analizi İle Al Tavsiyesi Geldi

Türkiye'nin en büyük ve güçlü gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında yer alan Emlak Konut GYO hisse senetleri ile de borsa yatırımcıları tarafından yakından takip edilen şirketler arasında bulunuyor. 

Emlak Konut GYO hisse yorum raporu yayımlayan son şirket Deniz Yatırım olurken şirket Emlak Konut GYO hisseleri için al tavsiyesi verdi. 

EMLAK KONUT GYO İÇİN AL TAVSİYE GELDİ! 

Deniz Yatırım tarafından yayımlanan analiz raporunda Emlak Konut GYO tarafından açıklanan 242 milyon liralık net kara dikkat çekilirken şirket için verilen al tavsiyesi ile 3 liralık hedef fiyatın korunduğu bilgilerine yer verildi. Emlak Konut GYO kar oranı geçen seneye oranla 2 kata ulaşırken bir önceki dönem ile kıyaslandığında ise yüzde 11 oranında daralma yaşandığı görüldü. 

Şirketin kar paylaşımlı projelerinin tutarı 4.36 milyar liraya ulaşırken anahtar teslim projelerin toplam değeri ise 3,6 milyar lira olarak ilan edildi. Emlak Konut GYO tamamlanmış gayrimenkul stoğunun toplam değeri ise 1,6 milyar lira olarak hesaplandı. Emlak Konut GYO özellikle de İstanbul'da yer alan dev projeleri ile değerini korurken deprem endişesi ile konuta olan yatırımın artması, kredi faizlerinde 2. çeyrek sonu itibari ile düşüşün başlaması ve bu düşüşün konuta olan talebi yeniden arttıracak olması beklentileri ile Deniz Yatırım Emlak Konut GYO hisseleri için al tavsiyesinde bulunduklarının altını çizerken hedef fiyat ise 3 lira olarak korundu.

NOT: Burada yer alan bilgiler Deniz Yatırım değerlendirme raporundan alınmış olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu haber yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorumlar (0)