Deniz Yatırım Yüzde 95'e Varan Kazanç Potansiyelli 12 Nisan 2021 BIST 100 Endeksi Günlük Hisse Önerilerini Açıkladı!

Deniz Yatırım 12 Nisan 2021 Pazartesi gününün günlük hisse önerilerini açıkladı. Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde işlem gören iki hisse için öneri veren yatırım şirketi detaylı borsa yorumu ile kamuoyunu bilgilendirdi.

Deniz Yatırım Yüzde 95'e Varan Kazanç Potansiyelli 12 Nisan 2021 BIST 100 Endeksi Günlük Hisse Önerilerini Açıkladı!
Türkiye ekonomisinin can damarı olan Borsa İstanbul yeni haftaya bir miktar düşüş trendi ile başladı. Bu hafta takip edilmesi önerilen hisse senetleri ise yatırım şirketleri tarafından sırasıyla açıklanmaya devam ediyor. Günlük hisse önerisi yapan Deniz Yatırım ise iki hisseye özellikle dikkat çekti. BIST 100 endeksinde işlem gören hisselerin kazanç marjlarının oldukça yüksek olabileceğinin altı çizildi.

DENİZ YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ

Deniz Yatırım tarafından önerilen ilk hisse senedi AKBNK oldu. Şirket tarafından yapılan bilgilendirmede Akbank'ın iki farklı döviz kuru üzerinden toplamda 677 milyon dolarlık sendikasyon kredisi temin ettiğine vurgu yapıldı. Bu kredilerin 344,5 milyon dolar ve 279 milyon euro olduğu bildirildi. Sendikasyon kredisi sonucu borçlanmanın maliyetinin geçtiğimiz yıla kıyasla 25 baz puan arttığı Libor + 250 baz puan ve Euribor + 225 baz puan olarak gerçekleştiği belirtildi. Yenilene oranının ise yüzde 107 olduğu duyuruldu. Deniz Yatırım'ın yorumuna göre mevcut volatil ortamda borçlanma maliyetinin sınırlı artışı ve yüzde 100'ün üzerindeki yenileme oranının Akbank ve diğer Türk bankaları için olumlu olduğu bunun bankacılık hisselerine destek vereceği bildirildi.

YÜZDE 95 KAZANÇ BEKLENTİSİ

Deniz Yatırım açıklamasına göre önerilen AKBNK hisselerininyüzde 95 oranında getiri potansiyeli olabileceği bildirildi. Yatırımcıların AKBNK hisselerinde hedef fiyat olan 9.30'a dikkat etmeleri gerektiği belirtildi.

SISE HİSSELERİNE DİKKAT!

Deniz Yatırım günlük hisse önerisi ile önerilen bir diğer hissenin SISE olduğu açıklandı. Şişecam Yönetim Kurulu'nun 26 Şubat 2021 tarihli kararıyla pay fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmadığı gerekçesiyle hisse geri alım işlemlerinin başlatılacağını duyurması SISE hisselerine değer kazandıracak bir gelişme olarak yorumlandı. Geri alım işlemleri ile azami 150 milyon lot pay sayısı olacağı ve bu alım işlemi için 1,2 milyar TL'lik fonun iç kaynaklardan karşılanacağı ilan edilmişti. 9 Nisan'da 1.050.000 adet pay hissesinin 7,23 – 7,29 TL fiyat aralığından geri alındığı bilgisi verildi. Bu haberin hisse performansına sınırlı olumlu etkisinin olacağı Deniz Yatırım tarafından açıklandı.

Deniz Yatırım, SISE hisselerinin getiri potansiyelinin yüzde 36 olabileceğini duyurdu. Ayrıca yatırımcıların hedef fiyat olan 9,90'a dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.
Yorumlar (0)