Dev Teknoloji Şirketi Ethereum Hizmeti Sunacağını Açıkladı

Çok uluslu dev teknoloji şirketin halka açık ağlara katılmayı kolaylaştıran Managed Blockchain hizmeti artık Ethereum’u destekleyecek.

Dev Teknoloji Şirketi Ethereum Hizmeti Sunacağını Açıkladı
Çok uluslu dev teknoloji şirketin halka açık ağlara katılmayı kolaylaştıran Managed Blockchain hizmeti artık Ethereum’u destekleyecek. Kripto para dünyasının en büyük ikinci tokeni olan Ethereum ağına artık Amazon şirketinin yan kuruluşu olan Amazon Web Services kullanıcıları ulaşabilecek. Dev teknoloji şirketi Amazon’un yan kuruluşu olan Amazon Web Services artık Managed Blockchain hizmetleri bünyesinde Ethereum’un da olduğuna dair resmi açıklama yaptı. Açıklamaya göre Amazon Web Services kullanıcıları Ethereum node’leri oluşturabilecek ve Ethereum ağına katılabilecek.

Amazon Şirketi Ethereum Hizmeti İle İlgili Resmi Açıklama Yaptı

Amazon şirketi Managed Blockchain hizmeti tarafından desteklenecek olan Ethereum ile ilgili yaptığı acıkmayı şirketin blog sayfasından paylaştı. Yapılan açıklama ile bu yeni hizmet ile Amazon kullanıcılarının Ethereum ağında hangi işlemleri gerçekleştirebileceği açıklandı.

Amazon şirketi yaptığı açıklama ile bu yeni hizmet ile Amazon kullanıcılarını dakikalar içinde kolay şekilde Ethereum node’leri oluşturabileceklerini açıkladı. Kullanıcıların Amazon’un halka açık Ethereum ana ağına ya da test ağlarına kolayca bağlanabileceğini belirten şirket, yeni hizmetin özelliklerinin de açıkladı. Amazon Managed Blockchain’in müşterilerine güvenli ağ bağlantısı sunduğunu açıklayan şirket, bekleme ve aktarım aşamalarındaki şifreleme özelliğine, hızlı ve güvenilir senkronizasyon özelliği , defter verileri için dayanıklı elastik depolama özelliği gibi birçok farklı avantajı da kullanıcılarına hatırlattı. Amazon Web Services kullanıcıları tarafından yararlanılabilecek bu avantajlar ile yeni lansmanın hem şirket hem de Ethereum için kazançlı olması bekleniyor.

Amazon 2019 Yılından Bu Yana Blockchain Hizmetleri Veriyor

Amazon Managed Blockchain hizmetine Ethereum’u da ekleyen dev teknoloji şirketi 2019 yılından bu yana bünyesinde blockchain hizmetleri bulunduruyor. Merkezi olmayan uygulamalara ve akıllık sözleşmelere ilk olarak 2019 yılında erişim imkanı veren Amazon, farklı blockchain yazılımlarını da destekliyor. Blockchain hizmetlerini ile olarak ABD’de vermeye başlayan Amazon kısa zamanda hizmetlerini küreselleştirdi.
Yorumlar (0)