Devletin 2. El Otomobilleri Vatandaşlara Satılıyor! Yılbaşı Öncesi Ucuz Araç Fırsatları

Kamu kurumlarının kendilerine ait olan araç satışlarına ilişkin haftasonu öncesinde yeni ilanlar geldi.

Devletin 2. El Otomobilleri Vatandaşlara Satılıyor! Yılbaşı Öncesi Ucuz Araç Fırsatları
Kamu kurumlarının kendilerine ait olan araç satışlarına ilişkin haftasonu öncesinde yeni ilanlar geldi. 2020 yılsonuna kadar gerçekleştirilecek ikinci el satışları ihale ile olacak. İstekliler bu yöntemle daha düşük, ucuz fiyata 2. el araba alabilirler.

Kamu kurumlarının ikinci el araç satışlar ile ilgili yeni ilanlar geldi. Bazı belediye başkanlıkları ile kurumların alt birimleri ilan ettikleri duyurular ile kendilerine ait olan farklı modellerde otomobilleri satacaklarını duyurdular. Kamu kurumları tarafından ilan edilen bu satış listesinde yer alan araçları ve ihale başvuru işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

KAMU KURUMLARININ İKİNCİ EL ARAÇLARI VATANDAŞLARA SATILIYOR

Devlet kurumları tarafından satılacağı ilan edilen araçlar arasında çok sayıda seçenek bulunuyor. Kurumların bir çoğu özellikle belediye başkanlıkları iş makinesi başta olmak ağır araç satışları yapıyorlar. Bunların dışında hafif ticari araç, tarım araçları ve bu tür araçları ilanlar ile el değiştiriyorlar. Bunların dışında kurumların ilanlarında binek otomobiller için de duyurular bulunuyor. Emlak365.com olarak bizlerde kamu kurumlarının binek ikinci el otomobil satışlarını derledik.

Satışa çıkarılan bu araçlar daha önce ilanı yayımlayan kurumlar tarafından kullanılan ve yenilenmek, tasarruf amacıyla satışa çıkarılan araçlardan oluşuyor. Bu kapsamda ilan yayımlayan devlet birimlerine dair listede ise aşağıda yer alan kamu kurumları bulunuyor.

Araç Satışı Yapan Kamu Kurumları

1-) Gebze Belediye Başkanlığı,

2-) Mucur Belediye Başkanlığı,

3-) Samsun Çevre ve İl Şehircilik İl Müdürlüğü,

4-) Hatay Milli Emlak Müdürlüğü,

5-) Kayseri Büyükşehir Enerji Tarım Hayvancılık Müdürlüğü

SATIŞA ÇIKARILAN ARAÇLARIN LİSTESİ

İHALE BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Söz konusu araç satış ilanları için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını şahsen yapabilecekler. Ancak öncelikle vatandaşlar Resmi İlan Portalı (İlan.gov.tr) üzerinden satılık araçlara dair detayları inceleyebilecekler.

Satılık Araç Listesi için TIKLAYINIZ

Yukarıda yer alan bağlantıdan ilanları inceleyecek istekliler daha sonra ihale başvurusunda bulunacaklar. İhale başvuru işlemlerini kurumların ilan ettiği şekilde tamamlayanlar daha sonra kurumların ilan ettikleri tarihte ihalelere katılacaklar. En yüksek teklifi veren istekliler araçları almaya hak kazanacaklar.

Emlak365.com
Yorumlar (0)