Devletin Bilinmeyen Kredi Desteği! Başvuru Onaylanırsa 15 Bin TL Hesapta

Devlet farklı alanlarda kullanmak üzere kurumlar yada devlet bankaları üzerinden bazı kredi destekleri sağlıyor.

Devletin Bilinmeyen Kredi Desteği! Başvuru Onaylanırsa 15 Bin TL Hesapta
Devlet farklı alanlarda kullanmak üzere kurumlar yada devlet bankaları üzerinden bazı kredi destekleri sağlıyor. Devlet tarafından sağlanan bu desteklerden birisi de Aile Bakanlığı üzerinden vatandaşlara ulaştırılıyor.

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden vatandaşlara sağlanan kredi desteği istihdamın korunması adına uygulamada olan projeler kapsamında ödeniyor. Çalışma hayatında yer almayan erkeklerin veya kadınların istihdama dahil olmaları, kendi iş projelerini yürütmeleri için verilen kredi desteğinde çok uygun özellikler bulunuyor.

AİLE BAKANLIĞI'NIN FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİNİN KULLANIM ALANLARI

Devlet tarafından sağlanan kredi desteğinin en önemli avantajı faizi. Devlet bankalarının, özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları yada finansman olarak kullanılmak üzere katılım bankalarının uyguladığı kar payı oranları Aralık 2020 dönemi itibariyle çok yüksek seviyelerde. Kredi kullanım maliyetlerinin artmış olması çoğu bankada ihtiyaç kredisi için yüzde 1.5*0 ile yüzde 2.00 bandı arasında aylık faiz uygulanması vatandaşların kredi kullanımlarında iki kere düşünmelerine neden oluyor.

Kredi Desteğinde Faiz Yok: Yüzde 0

Devlet desteğiyle sağlanan kredi Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmak için kullandığı birimleri olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden veriliyor. Bu kurumlara ulaşan ve başvuruda bulunan vatandaşlar iş kurma öncesinde gerekli masrafları için kredi kullanabiliyorlar.

Devletin sağladığı kredi kullanımlarında faiz oranı yüzde 0. Yani vatandaşlar başvuruda bulunmaları ve başvurularının onaylanmasının durumunda sadece kredi anaparası ödüyorlar. Kredi kullanım limiti iş kurma öncesinde ki ofis ve diğer masraflar için en fazla 15.000 TL ile sınırlı. Geri ödemelerde ise SYDV'ler tarafından ilan edilecek ödeme planı bulunuyor. Aile Bakanlığı kredilerinde ayrıca ödemesiz dönem avantajı da bulunuyor. Tüm bu detaylar kaymakamlık bünyesinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından öğrenilebilir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ GERİ ÖDEME DETAYLARI

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından kredi için başvuru yapacak olan vatandaşlar için bir inceleme süreci başlayacak. Bu süreçte vatandaşların gelir durumu başta olmak üzere diğer kritierler incelenecek. Ardından il veya ilçe SYDV'ler kredi onayı için karar verecekler. Ayrıca söz konusu kredi olanağı her vakfın kendi inisiyatifinde. Ekonomik durumu zor olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kredi başvurularını reddedebilirler. Bu durumda vatandaşlar ilçelerde yer alan vakıflara değil, il geneli faaliyet alanı olan vakıfllara başvuru yapabilirler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)