Devletten 27 Yaşından Önce Evlenecek Gençlere Çeyiz Hesabı İle 22 Bin TL Geri, Ödemesiz, Karşılıksız Hibe Para Desteği!

Devletin hibe para desteği ile karşılıksız ve geri ödemesiz ödemeler tüm hızı ile devam ediyor.

Devletten 27 Yaşından Önce Evlenecek Gençlere Çeyiz Hesabı İle 22 Bin TL Geri, Ödemesiz, Karşılıksız Hibe Para Desteği!

Devletin hibe para desteği ile karşılıksız ve geri ödemesiz ödemeler tüm hızı ile devam ediyor. Bunlardan biri de gençlerin 27 yaşından önce evlenmelerini teşvik etmek için ödenen çeyiz hesabı desteği ile öne çıkıyor.

Son yıllarda gençlerin evlilik yaşının giderek artması ve gençlerin evlenmeden önce para tasarrufu yapmalarını teşvik etmek amacı ile hükümet tarafından çeyiz hesabı uygulamaya alınmıştı. Alınan karar kapsamında aranılan şartları yerine getiren kişilere devlet 22 bin TL hibe para desteği ödemesi yapacak. ÇEYİZ HESABI NEDİR, NASIL AÇILIR?Bankaların devlet katkılı tasarruf hesapları arasında yer alan çeyiz hesabı kişilerin birikim yapmalarını teşvik etmek amacı ile açılan destek hesabıdır. Çeyiz hesabı kapsamında bankalarda düzenli tasarruf yapan kişilere hem hesaplarında biriken para hem de bu paraya ek olarak 22 bin TL devlet katkısı ödenmektedir. Kişinin çeyiz hesabı açmak için kimlik belgesi ile bankaya başvuruda bulunması yeterli olmaktadır. ÇEYİZ HESABI İLE DEVLET KATKISI KAÇ TL?Devlet Destekli Çeyiz Hesabı 36-47 Ay Para Biriktirenler İçin Devlet Katkısı Oranı % 20 Azami Katkı Tutarı 7.967,70 Lira Devlet Destekli Çeyiz Hesabı 48-59 Ay emlak365.com  Para Biriktirenler İçin Devlet Katkısı Oranı % 22 Azami Katkı Tutarı 9.193,50 Lira Devlet Destekli Çeyiz Hesabı 60 Ay ve Üzeri Para Biriktirenler İçin Devlet Katkısı Oranı % 25 Azami Katkı Tutarı 11.032,20 Lira oldu. Evlenecek çiftlerin her ikisinin de hesap açması durumunda evlenirken devletten alacakları çeyiz hesabı desteği 22 bin 64 lira seviyesine çıkartılmış oldu.

ÇEYİZ HESABI İLE EVLENİRKEN 22 BİN TL HİBE PARA DESTEĞİ ALMANIN ŞARTLARI NELERDİR?İlk kez evlenmiş olmak, Hesabın açıldığı tarihte 24 yaşından gün almamış olmak, Türk vatandaşı olmak ya da 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28. Maddesi kapsamına dahil olmak, Evlenmeden önce 3 sene boyunca hesapta düzenli olarak para biriktirmiş olmak, 27 yaşından önce evlenmiş olmak. Bu şartları taşıyan kişiler bankalarda çeyiz hesabı açarak evlenmeden önce düzenli para birikimi yapmaları halinde evlenirken devletten çeyiz hesabı ile 22 bin TL hibe para almaya hak kazanmaktadır. İsteyen kişiler vadeli mevduat hesabı açmaları durumunda biriken paralarına ek olarak faiz getirisi de elde edebilmekte ve hesapta faizli olarak biriken paralara ek olarak 22 bin lira hibe para almaktadır. Emlak365.com


Yorumlar (0)