Devletten İhtiyaç Sahibi Ailelere 53 TL ile 106 TL Elektrik Faturası Desteği Yardımı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ihtiyaç sahibi ailelere düzenli para yardımı ödemeleri yapılmaya devam ediyor.

Devletten İhtiyaç Sahibi Ailelere 53 TL ile 106 TL Elektrik Faturası Desteği Yardımı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ihtiyaç sahibi ailelere düzenli para yardımı ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Bu ödemeler arasında en çok başvuru yapılanlardan biri de elektrik faturası desteği para yardımı olarak öne çıkıyor. Aylık elektrik parası yardımı ile devlet muhtaç durumda olan vatandaşlara düzenli para ödemesi yapıyor. Elektrik faturası yardımı parası destek başvurusu için yapılması gerekenler neler, elektrik desteği alma şartları neler, elektrik yardımı için nereye başvurulur?

Devlet sosyal yardım programlarının kapsamını genişletirken 2020 yılı için ödenecek olan destek tutarlarını da yükseltti. Bu kapsamda devletin elektrik faturası yardımı tutarı da yükseltildi. 2020 yılıl için elektrik faturası desteği almaya hak kazanan hak sahiplerine devlet en düşük 53 lira en yüksek ise aylık 106 liralık fatura desteği sağlayacak. KİMLER ELEKTRİK FATURASI ÖDEMEYECEK, KİMLER ELEKTRİK FATURASI YARDIMI / DESTEİ ALABİLİR / ALACAK?Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sosyal destek ödemeleri arasında yer alan elektrik faturası desteği para yardımı için belirli kriterler uygulanıyor. Konu hakkına yapılan açıklamada "3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler faydalanmaktadır" ifadelerine yer verildi. Yapılan açıklama kapsamında düzenli olarak sosyal yardım alan kişiler aynı zamanda elektrik desteği hakkından yararlanabilecekler. ELEKTRİK FATURASI YARDIMI DESTEĞİ İÇİN NEREYE BAŞVURULUR, DESTEK PARASI NASIL ALINIR?Bu kişilerin herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek yoktur. Sadece elektrik faturası ödemelerini PTT şubeleri üzerinden yapmaları yeterlidir. Kişi faturasını öderken söz konusu destek  tutarı faturasının tutarından düşülmekte, kalan miktar varsa bu tutar tahsil edilmektedir. Emlak365.com


Yorumlar (0)