Devletten Karşılıksız Toplu Ödeme, 65 Bin TL Hibe Desteği! Başvurular E-Devlet'ten Yapılıyor!

Devlet tarafından vatandaşlara karşılıksız toplu para şeklinde hibe desteği verilmeye devam ediliyor. Devlet vatandaşa hibe desteği veriyor. 65 Bin TL nakit ödeme yapılıyor! 65 Bin TL hibe desteği ödemelerini kimler alabilir? 65 Bin TL hibe desteği başvuruları nereden ve nasıl yapılır?

Devletten Karşılıksız Toplu Ödeme, 65 Bin TL Hibe Desteği! Başvurular E-Devlet'ten Yapılıyor!
Türkiye'de devlet tarafından vatandaşların çeşitli yollarla desteklenmesine devam ediliyor. Bu destekler arasında en cazip olanı ise hibe destekleri oluyor. Karşılıksız verilen bu hibe destekleri ile vatandaşlar toplu nakit para ödemesi alabiliyorlar. Çeşitli projeler için verilen bu h,be desteleri ise vatandaşlar çok büyük yollar açabiliyor.

65 BİN TL HİBE DESTEĞİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara verilen hibe desteklerinden birisi de Engelli Hibe Desteği oldu. Bu kapsamda bir proje geliştiren engelli vatandaşlar için hibe programı devreye sokuluyor. Projesini ortaya koyan engelli vatandaşa nakit olarak 65 Bin TL ödeme yapılıyor. Bu 65 Bin TL ile projesini gerçekleştirmeye çalışan engelli vatandaşların toplum içerisinde önemli bir yer edinmeleri amaçlanıyor.

65 Bin TL hibe desteği hakkında konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Engelli vatandaşlarımız için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her imkanı temin ediyoruz. Tüm detayları düşünerek gerek sosyal yarınlarımızı gerekse de hibe yardımlarımızı yapıyoruz. Yeterki engelli vatandaşlarımız bu toplum içerisinde “bizde varız” diyerek haykırsınlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onların en büyük yardımcısı ve destekçisi olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.

E-DEVLET HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU

Engelli Hibe Desteği hakkında bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Biz bir proje geliştirdik. Bu proje kapsamında iş hayatına atılmak isteyen ve doğrultuda bir projesi olan engelli vatandaşlarımız Engelli Hibe Desteği programına başvuru yapıyorlar. Bu yıl buna bir de yenilik ekledik. Engelli vatandaşlarımız kamu kurumlarında yorulmasınlar diye başvuru işlemlerini E-devlet'e taşıdık. 16 Nisan'a kadar Engelli Hibe desteği proje başvuruları yapılabilecektir.” dedi.

Engelli vatandaşların hazırladıkları projelerin uygulanabilirlik durumuna göre hibe desteği vereceklerini söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Engelli vatandaşlarımız arasındaki girişimcilerin sayısını arttırmak istiyoruz. Onlar üretsinler, ortaya proje koysunlar, yapacağız hani imkan desinler ve biz o anda devreye girelim. Geri ödemesi olmadan 65 Bin TL hibe desteği verelim. Yeterki üretimde varım desinler.” şeklinde konuştu.

 
Yorumlar (0)