Dipten Dönüş Sinyali Mi? Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Yükselişe Geçti!

2020 yılında gram altının fiyatı 540 TL seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırmış pandeminin en çok getiri  sağlayan yatırım aracı olmuştu.

Dipten Dönüş Sinyali Mi? Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Yükselişe Geçti!
2020 yılında gram altının fiyatı 540 TL seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırmış pandeminin en çok getiri  sağlayan yatırım aracı olmuştu. Ekonomide yaşanan dalgalanma, koronavirüs salgını ve aşı haberleri sonrasında altın fiyatlarında sert bir düşüş yaşanmıştı. Son 7 ayın en düşük seviyesini gören altın fiyatlarında 22 Şubat 2021 Pazartesi günü haftanın ilk açılış fiyatları belli oldu.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN SATIŞ FİYATI YÜKSELDİ! BUGÜN ALTIN NE KADAR, ALTIN YÜKSELİYOR MU?

Altının fiyatı uzun süredir yaşadığı düşüşün ardından bugün itibari ile yükselişe geçti. Pazartesi günü haftanın ilk işlem günü yaşanan yukarı yönlü hareketlilik altın yatırımcısını umutlandırdı. Hem gram altın hem de çeyrek altının fiyatı yükseldi.

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.796,12 dolar alış ve 1.796,48 dolar satış değerine yükselirken iç piyasa da ise gram altının alış fiyatı 405.15 TL ve satış fiyatı 405.24 TL olarak işlem görmeye devam ediyor. Çeyrek altın fiyatı da yükseldi. Yaşanan yükselişin ardından çeyrek altının alış fiyatı 659 lira ve satış fiyatı ise 679 TL olarak gerçekleşti. 

DOLAR VE EURO KURU DA YÜKSELDİ! 22 ŞUBAT 2021 PAZARTESİ GÜNÜ 1 DOLAR BUGÜN KAÇ TL OLDU?

Dolar kurunda yaşanan yükseliş de devam etti. Dolar kuru alış 7,0129 TL alış ve  7,0187 TL satış fiyatı üzerinden işlem gördü. Euro kuru alış 8,4968 TL alış ve 8,5047 TL satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ, ALTININ YÖNÜ NE OLUR?

Uzun süredir 400 liranın altında dar bir bantta sıkışan gram altının fiyatı bugün yüzde 1.31 oranında değer kazanarak yeniden 400 liranın üzerine çıktı. Gün içerisinde en yüksek 403 TL seviyesini gördü. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Gedik Forex dolar kurunda yaşanan yükselişin altın fiyatlarını desteklediğini belirterek FED'in yarı yıl para politikası raporu izlenecek. Yarın FED Başkanı Powell tarafından yapılacak kongredeki sunum ve verilecek olan mesajlar altın fiyatlarının yönünü belirleyecek.

Ons altında 1800 dolar seviyesi psikolojik direnç seviyesi olarak kabul edilirken aşağıda ise 1760 dolar seviyesi yakından takip edilecek. Altın fiyatlarında bugün yaşanan ana yükselişin nedeni ise düşen fiyatı değerlendirmek isteyen yatırımcıların alıma yönelmesi, yükselen talep, dolar kurundaki yukarı yönlü hareketlilik ve ons altının FED öncesi yükselmesi olarak gösterildi.
Yorumlar (0)