DİSK İle Sözleşme İmzalandı, Belediyede Asgari Ücret Maaşı 2021 İçin 8 Bin TL Oldu!

DİSK Genel İş Sendikası ile Tunceli Belediyesi arasında sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında belediyede çalışan işçiler için 2021 yılında uygulanacak olan en düşük asgari ücret maaşı 8 bin lira olarak belirlendi. Söz konusu rakam en yüksek asgari ücret rakamı olmasının yanı sıra memur maaşının bile üzerine çıkmış oldu.

DİSK İle Sözleşme İmzalandı, Belediyede Asgari Ücret Maaşı 2021 İçin 8 Bin TL Oldu!
Tunceli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme ile ödenecek asgari ücret rakamı Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Yapılan açıklama ile Türkiye'de bir ilk meydana geldi en düşük asgari ücret maaşı 8 bin lira olarak belirlendi.

TUNCELİ BELEDİYESİ ASGARİ ÜCRET RAKAMI İÇİN 2021 YILINDA 8 BİN TL ÖDEYEREK! 

Tunceli Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen toplantı kapsamında Tunceli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerin ardından işçileri sevindiren bir karar çıktı.

Görüşmelerin ardından açıklama yapan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu belediyede çalışan personel için en düşük asgari ücret rakamını 2021 yılında 8 bin lira olarak ödeyeceklerini duyurdu. Maçoğlu almış oldukları kararı "Gönül isterdi ki bütçemiz daha iyi olsun ve işçimize hak ettiğini verelim. İşçiler ve memurlar sınırın hep altında kalıyor. Tüm işçilerimize hayırlı olsun" diyerek duyururken karar işçiler arasında büyük sevinç yarattı.

Tunceli Belediyesi'nde çalışan kişi sayısı 63 olarak açıklanırken bu işçilerden bazılarının maaşının 8 bin lirayı aşacağını, ancak en düşük işçi maaşının 2021 yılında 8 bin lira olarak ödenecek. Ödenecek maaş tutarına yüzde 20 oranında zam yapılırken aynı zamanda işçilere yönelik olarak ödenen yemek yardımı ve kira yardımı rakamlarına da yüzde 50 ile yüzde 100 oranında zamlar yapıldığı belirtildi.

Kadınlara yönelik olarak ise alınan karar kapsamında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile her ayın belli bir gününde regl/menopoz izni verileceği ilan edildi.
Yorumlar (0)