EKONOMİ

Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanından Düğünü ve Borcu Olanlar İçin Altın Yorumu: Gram Altının Fiyatı 550 TL Olur Mu?

Altın fiyatları 2021 yılına düşüş eğilimli başlarken düğünü ve altın borcu olanlar için Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı yeni açıklamalarda bulundu. Altın fiyatları düştü, vatandaşlar kuyumculara akın etti. Elinde parası olanlar, düğünü olanlar, altın borcu olanlar altın almaya başladı. Gram altının fiyatı 500 TL olur mu, 550 lira olur mu?

Altın fiyatları 2021 yılına düşüş eğilimli başlarken düğünü ve altın borcu olanlar için Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı yeni açıklamalarda bulundu. Altın fiyatları düştü, vatandaşlar kuyumculara akın etti. Elinde parası olanlar, düğünü olanlar, altın borcu olanlar altın almaya başladı. Gram altının fiyatı 500 TL olur mu, 550 lira olur mu?

Pandemi döneminin parlayan yıldızı olan ve 2020 yılının en çok kazandıran yatırım aracı olan altın 2021 yılına ise düşüş eğilimli olarak başlamıştı. Altın fiyatları hakkında değerlendirmede bulunan Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Yunus Öner altın borcu ve düğünü olanlar ile altına yatırım yapmak isteyen kişiler için fiyat beklentisi hakkında bilgi verdi. 

ALTIN BORCU BULUNANLAR VE DÜĞÜNÜ OLANLAR NE YAPMALI, ALTIN ALMAK İÇİN  DOĞRU ZAMAN MI?

Düşen altın fiyatları sonrasında kuyumcular da yoğunluk yaşanmaya başlarken özellikle de altın borcu olanlar ve düğünü olan kişiler düşen fiyatları değerlendirmek amacı ile fiziki altın alımına başladı. Elinde nakit parası olan ve imkanı bulunan kişiler altın alımına başlarken özellikle de bu yaz düğün yapmayı planlayan kişiler için Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Yunus Öner önemli açıklamalarda bulundu. 

Öner yapmış olduğu açıklamasında altın fiyatlarının yüzde 25 oranında düşüş yaşadığını belirterek yaşanan bu düşüşün altın borcu olanlar ile bu yaz düğün yapmayı planlayanlar için büyük bir alım fırsatı yarattığını söyledi. 

ŞİMDİ ALTIN ALMAYANLAR BİR DAHA BU SEVİYELERİ BULAMAYABİLİR! 

Altın fiyatlarında yaşanan yüzde 25 gerilemenin alım için büyük bir fırsat yarattığını belirten Öner önümüzdeki dönemde yükseliş beklediklerini belirterek birkaç ay sonra şimdi altın almayanların pişman olacaklarını belirterek bu seviyelerin yaşanan yükselişin ardından aranabileceğine dikkat çekti. 

2020 yılının Kasım ayında gram altın 540 TL seviyesini görererek tarihi rekorunu kırmış ve yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. O tarihten sonra ise düşüş eğilimine giren altın fiyatları sert bir gerileme yaşamış, 2021 yılında yaşanan bu düşüş daha da sertleşerek son 6 ayın en dip noktasına ulaşılmıştı. Piyasalarda gram altının fiyatı 420 liranın altını görürken yaşanan gerileme ile elinde parası olan kişiler altın borçlarını kapatmak için alıma başlamıştı. 

Yine yaşanan düşüş ile beraber pandemi nedeni ile düğünlerini bu yaza erteleyen kişiler de yükseliş riskine karşı altın almaya başlamışti. Diyarbakır Kuyumcular Çarşısı tarihindeki en hareketli günlerden birini yaşarken altın fiyatları hakkında değerlendirmede bulunan Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Öner doların Türk Lirası karşısında büyük bir hızla değer kaybetmesi ve Amerika’da ki başkanlık seçimlerinin altın fiyatlarında düşüşe neden olduğunu ileri sürdü. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ, GRAM ALTIN 500 LİRAYI YENİDEN GEÇER Mİ, ALTINDA YÖN NE, YÜKSELİŞ VAR MI?

Biden tarafından yapılan açıklamaların ardından altın fiyatlarında gevşeme yaşandığını belirten Öner yüzde 25 oranında değer kaybının ardından altın fiyatlarında yükseliş beklediklerini belirterek “altının yükseleceğini öngörüyoruz. Altın fiyatları 540 liradan 480 lira seviyesine gelince bazı kişiler daha da düşmez diyerek o tarihte de alımda bulundu. 

Şu anda gram altın 420 lira seviyesine kadar gevşedi. Düğünü ve altın borcu olanlar için bu rakamlar büyük bir fırsat. Bu seviyeden altın alabilirler. Altının yönünü Türk Lirası ile dolar belirleyecek gibi görünüyor. Biz altının yönünü yukarıya doğru ilerleyecek şekilde bekliyoruz. Dolar kurunda düşüşün devam etmesi halinde gram altın biraz daha düşebilir. 

Dolar kuru 8.57 seviyesinden 7 TL seviyesine kadar geldi. Dolar kurunda yeniden  bu rakamların görülmesi ve yukarı yönlü bir hareketlilik yaşanırsa gram altın yeniden 540 TL hatta 550 TL seviyesini çok rahat görecektir” yorumunda bulundu. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Söz konusu bilgiler Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Yunus Öner tarafından yapılan yorumlardan derlenmiş olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir