Doğalgaz Fiyatlarına Nisan 2021 Zammı! Yeni Doğalgaz Fiyat Tarifesi

BOTAŞ tarafından yapılan basın açıklaması ile konut ve işyerleri için sağlanan doğalgaz fiyatlarına zam yapıldığı bildirildi. Zamlı doğalgaz fiyat tarifesi Nisan 2021'den itibaren geçerli olacak.

Doğalgaz Fiyatlarına Nisan 2021 Zammı! Yeni Doğalgaz Fiyat Tarifesi
Nisan 2021 döneminde konut ve işyerlerinde kullanılacak olan doğalgaz için fiyatlar arttı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) tarafından yapılan açıklamada doğalgaz fiyatlarının yüzde 1. oranında yükseldiği duyuruldu. Nisan 2021 döneminde geçerli fiyat tarifesi.

DOĞALGAZ FİYATLARINDA ZAM

Doğalgaz kullanımında konut, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone grupları için fiyatlar ve ücret tarifesi değişti. Nisan 2021 dönemine dair Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) tarafından yayımlanan yeni ücret tarifesinde kullanım ücretinde yüzde 1.'lik bir değişim yaşandı.

Doğalgazda Fiyatlar Aylık Hesaplanıyor

2021 Yılı Nisan Ayı BOTAŞ Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi kapsamında Nisan 2021 döneminde konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, martta geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla satılacak. Zam sonrası konutlar için 1000 metreküp doğal gaz için yeni fiyat 1302 TL 475 Kr. olarak belirlendi. Bu ücretler sanayi ve elektrik üretim santralleri için 1456 TL 845 Kr. olarak uygulanacak.

Zamlı doğalgaz fiyatları Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde yer alan yeni ücret tarifesi kapsamında 1 Nisan itibariyle uygulamaya girdi.
Yorumlar (0)