Doğalgaza Zam Yapılacak Mı Resmi Açıklama Geldi! Kasım 2020 Konutlar için Doğalgaz Fiyat Tarifesi

Doğalgaz fiyatlarının Kasım ayı içerisinde hangi tarife üzerinden değerlendirileceğine ilişkin resmi açıklama geldi. BOTAŞ doğalgaz fiyatlarının kısa vadeli geleceği için yaptığı açıklamasında tüm abone gruplarında fiyatların sabit olacağını bildirdi. İşte BOTAŞ tarafından ilan edilen o açıklama;

Doğalgaza Zam Yapılacak Mı Resmi Açıklama Geldi! Kasım 2020 Konutlar için Doğalgaz Fiyat Tarifesi

Doğalgaz fiyatlarının Kasım ayı boyunca hangi fiyat tarifesi üzerinden değerlendirileceği, zam yapılıp yapılmayacağı BOTAŞ tarafından açıklandı. 

BOTAŞ'TAN DOĞALGAZ FİYAT AÇIKLAMASI

Havaların soğumaya başlamasının ve çok sayıda şehrin yağışlı olması nedeniyle doğalgaz kullanımları başladı. 

Vatandaşların en önemli gider kalemlerinin başında gelen doğalgaz fiyatları özellikle kış aylarında çok önemli bir masraf kapısı. Vatandaşların en çok tasarruf sağlamaya çalıştığı alanların da başında gelen doğalgaz için vatandaşları üzmeyecek bir açıklama geldi. 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) tarafından yapılan basın açıklamasında doğalgaz fiyatlarının tüm aboneler için sabit tutulduğu duyuruldu. Bu karar kapsamında Kasım ayı boyunca doğalgaz fiyatları konutlarda 1000 metreküp için 1251 TL olacak. 

BOTAŞ kurumsal internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyurduğu, fiyat tarifesinde ayrıca ticarethane, işyeri, dükkan ve sanayide doğalgaz kullanımlarının 1000 metreküp için 1400 TL olarak uygulanacağını bilrdi. 

Konutlarda ve işyerlerinde fiyat tarifeleri her ay yeniden belirleniyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)