Dogecoin 1 Dolar Olacak Diyen Ünlü Milyarder Mark Cuban Kripto Para Piyasasını Salladı!

Yatırımcılarının servetine servet katan Dogecoin için değerlendirmeler yapılmaya devam ediliyor. Dogecoin için açık bir şekilde destek ortaya koyan Mark Cuban yeni tahmini ile kripto para piyasasını adeta salladı. 

Dogecoin 1 Dolar Olacak Diyen Ünlü Milyarder Mark Cuban Kripto Para Piyasasını Salladı!

2021 yılının başından itibaren fiyat performansı ile çok büyük ses getiren Dogecoin her geçen gün işlem hacmini yükseltmeye devam ediyor. Yatırımcılarına önemli miktarlarda kazanç sağlayan Dogecoin için çok önemli isimler değerlendirmeler yapıp tahminlerini paylaşıyorlar. Bu isimlerin arasına Dogecoin'e açık bir şekilde desteğini ortaya koyan milyarder Mark Cuban da katıldı. 

DOGECOİN 1 DOLAR OLABİLİR

NBA temsilcilerinden olan Dallas Mavericks'in sahibi olan Marc Cuban son günlerde Dogecoin'e yaptığı açıklamalarla gündem olmuştu. Bugün Dogecoin hakkında önemli bir açıklama yapan Mark Cuban, “Dogecoin 1 dolar seviyesine ulaşabilir. Bu şekilde kullanabileceğiniz ve tasarruf edebileceğiniz bir stabil kripto para özelliği Dogecoin için de geçerli olacaktır.” dedi.

DOGECOİN TEMELİ SAĞLAM BİR ARTIŞLA GELİYOR

Dogecoin'e yönelik tahmininin bir alt yapısının olduğunu söyleyen Mark Cuban, “Dogecoin'in yükseleceğini başta fark etmiştim. Her yıl 5,2milyar Dogecoin basılıyor. Yani sınırlı bir basım sözkonusu. Şu anda piyasa milyarlarca Dogecoin olduğu düşünülürse bu da azalan bir enflasyona işaret ediyor. Bu enflasyondan dolayı da Dogecoin değer artışı yaşayacaktır.” ifadelerini kullandı.

DOGECOİN'İN FİYATINI ŞİŞİRMEK GİBİ BİR GAYRETİM YOK

Dogecoin için çok büyük yatırımlar yapmadığını söyleyen Mark Cuban, “İnsanlar benim yüklü miktarda Dogecoin aldığım için olumlu açıklamalar yaptığımı düşünüyorlar. Ancak işin gerçeği kesinlikle böyle değil. Sadece Mavericks'te harcananlar ve biraz da oğlumla birlikte aldığım Dogecoin var. Ben büyük paralar kazanmak için Dogecoin'in fiyatını şişirmek gibi bir gayret içerisinde değilim.” şeklinde konuştu.

BİTCOİN'DEN DAHA KULLANIŞLI

Mark Cuban'ın sahibi olduğu Dallas Mavericks takımı bir süredir ürün ve bilet satışlarında Dogecoin ile ödeme kabul ediyor. Cuban bu satışlar sırasında Dogecoin'in daha kullanılabilir bi rpara birimi olduğunu gördüklerini söyleyerek, “Bitcoin veEthereum ile yaptığımız satışların 3-4 katını Dogecoin ile yapabildik. Bu da Dogecoin'in kullanımının daha yaygın olabileceğine işaret ediyor. Bu nedenle Dogecoin çok sağlam adımlarla geliyor.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)