Dogecoin Balon Mu, Patlarsa Neler Olur, Yükselmeye Devam Eder Mi?

Kripto para piyasasında son dönemlerde Dogecoin fırtınası esiyor. Ancak Dogecoin'in aşırı derecede değerlenmesi kripto para dünyasında “Dogecoin balon mu” sorusunu gündeme getirdi. Dogecoin yükselmeye devam edecek mi yoksa düşecek mi?

Dogecoin Balon Mu, Patlarsa Neler Olur, Yükselmeye Devam Eder Mi?
Kripto para borsalarında son dönemlerde adeta Dogecoin fırtınası esiyor. 2021 yılında akla hayale sığmayacak derecede değerlenen Dogecoin için tartışmalar başladı. Dogecoin'in bir balon olduğuna dair yorumlar gelmeye başladı. Cardano'nun kurucusu olan ve IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Dogecoin hakkında değerlendirme yaptı.

AKILLI BALİNALARIN PİYASA MANİPÜLASYONUDUR

Dogecoin'in yükselişini yorumlayan Charles Hoskinson, “Dogecoin bizim sektörümüzde her zaman bir şaka, eğlence ve alaycı olarak değerlendirilen kripto para birimidir. Bu kripto para biriminin büyümesi akıllı balinaların piyasa manipülasyonudur. Bunun sürdürülebilir tarafı bulunmamaktadır. Öncelikle Dogecoin'in nitelikli ve istikrarlı bir gelişim ekibi yok. Büyük ölçüde altcoin kodu olarak Bitcoin'e bağlılar. Güvenlik sorunları çıkması durumunda başa çıkılabilecek yeterli donanım da yok.” dedi.

DOGECOİN BALONU PATLARSA BÜYÜK SORUNLAR ÇIKABİLİR

Dogecoin'in kripto para endüstrisi için büyük bir sorun olacağını söyleyen Charless Hoskinson, “Dogecoin balonu patlarsa kripto para endüstrisi için uzun vadeli sorunlar ortaya çıkarabilir. Hatta bu balon patladığında ABD Kongresi yasal soruşturma dahi başlatabilir. Bu da kripto paraların kendi kendini kontrol edemeyeceğinin kanıtı olacak. Her açıdan piyasanın düzenlenmesine neden olacak.” ifadelerini kullandı.

KRİPTO PARA ENDÜSTRİSİNİN ÖZGÜRLÜKLERİ ELİNDEN ALINABİLİR

Kripto para piyasalarının Dogecoin balonunun patlamasının ardından yeni bir sisteme geçmek zorunda kalabileceklerini söyleyen Charless Hoskinson, “Bu eğilim bu şekilde sürerse kripto para birimi endüstrisinin can damarı olan blokzinciri projelerinin banka sözleşmelerine benzer bir onay alma sürecine girebileceğini görebiliriz. Bu sistemde sadece davetliler yer alabilecek. Eski finansal sitemden alınan tüm özgürlükler kripto para endüstrisinin elinden alınacak. Balon patlamasa dahi bu aşırı değer kazanma durumu dikkat çekip sorun olarak görülecektir.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)