Dogecoin Sisteme Hareket Çekiyor Diyen Kripto Boğası Kaçınılmaz Sonu Açıkladı!

Kripto para piyasalarında son günlerde Dogecoin fırtınası esiyor. Ünlü CEO Elon Musk'ın açık bir şekilde destek verdiği Dogecoin için kritik bir uyarı geldi. Kripto boğası olarak bilinen Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, Dogecoin için kumar yorumu yaptı. 

Dogecoin Sisteme Hareket Çekiyor Diyen Kripto Boğası Kaçınılmaz Sonu Açıkladı!

Kripto para piyasalarında son günlerdeki esmeyebaşlayan Dogecoin fırtınası en önemli mesele haline geldi. Hatta piyasanın lideri olan Bitcoin'den bile daha fazla konuşulmaya başlayan Dogecoin  gündemin ana unsuru olmaya devam ediyor. Kimsenin ihtimak vermediği hatta bir şaka sonucu üretilen Dogecoin'in son günlerdeki en önemli yatırım aracı haline gelmesi üzerine herkes şaştı kaldı.

DOGECOİN SİSTEME HAREKET ÇEKİYOR! 

Dogecoin ile alakalı olarak yaşanan bu gelişmeler üzerine en mantıklı yorum ise Kripto boğası olarak nam yapan Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz'dan geldi. Doğecoin'in yükselişinin ve gerçekleştirdiği rallinin ana sebebinin finansal sisteme bir başkaldırış olduğunu söyleyen  Mike Novogratz, “Dogecoin'in başarısının arkasında eşsiz ve sadece ona özgü olabilecek bir şey var. Kripto para devriminin ruhu orada saklı aslında. Sisteme hareket çekiliyor resmen. İnsanlar şu anda uygulanan finansal sistemlerden memnun değiller. Bu memnuniyetsizliklerini de Dogecoin gibi bir şaka ürününü öne çıkararak gösteriyorlar.” dedi.

DOGECOİN HEYECANINI KAYBEDİNCE DÜŞÜŞÜ KAÇINILMAZ

Dogecoin'in yükselişinin parasal değerinden ziyade kripto para piyasalarının dünya finans piyasalarına meydan okuması açısından büyük anlamlar ifade ettiğini söyleyen Mike Novogratz, “Dogecoin mesajını net şekilde verdi. Buraya kadar tamam ama bu yükseliş trendi nereye kadar gidecek? Yükselme devam edecek mi? Dogecoin güçlü bir kripto para olarak varlığını sürdürebilecek mi? Benim bu konularda ciddi anlamda endişelerim var. Şu anda Dogecoin bir kumardan başka bir şey değil. Bu kripto paranın arkasında herhangi bir geliştirici veya bir kurum yok. Kendisine yüklenen anlamlarla değerini katlıyor. Ancak bu heyecan kaybolduğunda çöküş çok kuvvetli olur ve piyasa sarsılır. Temkinli olmak gerekir.” ifadelerini kullandı. 

Şaka amacıyla üretilen Dogecoin bir anda Elon Musk'ın radarına girip sosyal medyada paylaşılınca değerini 74 kat arttırdı. 2021'in başında 0,0090 cent olan Dogecoin şu anda 0,6606 cent civarında fiyatlanıyor. 

Yorumlar (0)