Doktor Kıyamet Yatırımcıları Uyardı: Korkutan Bitcoin ve Kripto Para Yorumu İle Analizi!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bitcoin çılgınlığı katlanarak artarken konu hakkında yeni bir yorum da doktor kıyamet olarak anılan ünlü yatırım uzmanı Marc Faber tarafından yapıldı. Bitcoine yatırım yapılır mı, bitcoin mantıklı mı, bitcoin ve kripto para güvenilir mi?

Doktor Kıyamet Yatırımcıları Uyardı: Korkutan Bitcoin ve Kripto Para Yorumu İle Analizi!
Yapmış olduğu yorumları ve başarılı kriz tahminleri sonrasında doktor kıyamet adı ile anılmaya başlanan dünyaca ünlü yatırımcı Marc Faber, Türk ekonomisi, bitcoin ve kripto para birimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

BİTCOİN ALINIR MI, GÜVENİLİR Mİ?

Türk ekonomisi hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Doktor Kıyamet Marc Faber Türk varlıklarının değerinin altında olduğunu belirterek "Türkiye (yatırımlar için) görece cazip. Türkiye'de hisse senedi almayı düşünüyordum. Almadım ve piyasada düşüş yaşandı. Fakat şimdi bazı hisse senetlerine yatırım yapmayı düşünüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerçek bir lider olduğunu belirten Faber Türkiye'nin asla Avrupa Birliği üyesi olmaması gerektiğini belirterek pandemi sonrası ayakta kalmak isteyen ülkelerin zorunlu olarak ayakta kalmak için kemer sıkma politikalarına dönüş yapacaklarını dile getirdi.

Yatırımcılara mutlaka yatırım çeşitlendirmesi yapmaları yönünde tavsiye de bulunan Faber farklı para birimleri, farklı ülkeler, farklı hisse senetleri, emlak, nakit, değerli metal gibi çeşitlendirme tavsiyesi yapan Faber "Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda bana yazan iki uzmanım var. Onlar bana 'kaybetmeyi göze aldığınız kadarını kripto para birimlerine yatırın' dedi" diyerek korkutan bir açıklamada bulundu.

BİTCOİN VE KRİPTO PARALARA VERGİ GELECEK Mİ?

Kripto para birimleri için vergilendirmenin ilerleyen dönemlerde gündeme gelmesinin kaçınılmaz olduğunu belirterek başarılı olan her şeyin vergilendirileceğini belirtti. Hükümetlerin demir kanunu olan vergilendirme konusunda bitcoin içinde ilerleyen dönemde vergilendirmenin gelmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.
Yorumlar (0)