Dolar, Euro, Altın Fiyatlarında Sert Hareket Devam Ediyor! Yeni Günde İlk İşlem Fiyatları

23 Mart Salı günü son dakika piyasa işlem fiyatları. Dolar kuru, Euro, gram altın, çeyrek altın fiyatları hafta başında çok sert yükselmişti. Haftanın ikinci işlem gününde oluşan değer tablosu ve piyasa hareketleri şöyle.

Dolar, Euro, Altın Fiyatlarında Sert Hareket Devam Ediyor! Yeni Günde İlk İşlem Fiyatları
Merkez Bankası Başkanlığı görevine yapılan son atama piyasaların çok sert tepki vermesine neden oldu. Yeni hafta başında dolar kuru ve euro fiyatları çok sert yükseldi. Gün içerisinde dalgalı bir seyir izleyen döviz kuru anlık sert değişimler yaşadı.

Döviz kurunda yaşanan gelişmelerin ardından altın fiyatları da yükseldi. Bir önceki haftayı 404 TL bandından kapatan gram altın haftanın ilk işlem gününde 440 TL bandında seyretti.

PARA PİYASALARINDA OLUŞAN SON DURUM

Döviz kuru ve altın fiyatlarında oluşan bu sert değişimlerin ardından hem Merkez Bankası'ndan hemde Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisinden piyasaları rahatlatacak açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan yaşanan gelişmelere dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Para Politikaları Kurulu'nun olağanüstü toplanmayacağını ifade eden Aşan döviz kuruna ilişkin gelişmeleri ele aldı. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan kurda yaşanan sert değişimlere dair 'Kısa zamanda Cuma günü olan kur seviyesine geri döneceğini düşünüyorum' ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası yeni Başkanı Şahan Kavcıoğlu'da yapmış olduğu açıklamasında şeffaflık vurgusunda bulundu. Kavcıoğlu tüm iletişim araçlarının etkin bir şekilde kullanılacağını ve şeffaflık, öngörülebilirlik ilkeleriyle çalışacaklarını ifade etti.

SON AÇIKLAMALARIN ARDINDAN ALTIN VE DÖVİZ KURUNDA SON DURUM

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan ve Merkez Bankası Başkanı Şahan Kavcıoğlu tarafından yapılan açıklamaların ardından ise para piyasalarında oluşan son durum şu şekilde;

Dolar kuru yeni işlem gününe TL seviyesinden başladı.

Euro ise  TL'den yeni güne giriş yaptı.

Gram altın TL seviyesinde yer alıyor.

Çeyrek altın ise TL bandında bulunuyor.

Cumhuriyet altını yeni işlem gününe 2 bin TL'den giriş yaparken yarım altın TL ve tam altın TL'den alıcı buluyor. 22 ayar bileziğin gram satış fiyatı ise TL seviyesinde.
Yorumlar (0)