Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları İçin Rüzgar Terse Döndü, Düşüş Başladı!

Dün açıklanan tam kapanma kararları sonrasında piyasalarda açılış fiyatları da merak konusu olmuştu. Amerika Başkanı Biden tarafından sözde Ermeni soykırımı açıklaması ile yükselen tansiyon aynı hızda düştü. Yeni koronavirüs tedbir kararları ve kısıtlamalara rağmen Türk Lirası pozitif ayrıştı, dolar kuru, euro kuru, ons altın, gram altın ve çeyrek altın fiyatları düştü.

Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın  Fiyatları İçin Rüzgar Terse Döndü, Düşüş Başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni koronavirüs tedbir kararları ve tam kısıtlama dönemi sonrasında piyasalarda ilk açılış fiyatları belli oldu. 

Gelen yeni kısıtlama kararlarına rağmen Türk Lirası pozitif bir şekilde ayrışırken dolar kuru, euro kuru ve altın fiyatlarında ise düşüş yaşandı. Özellikle de ABD Başkanı Biden tarafından yapılan sözde Ermeni soykırımı açıklaması ile sert bir şekilde yükselen dolar kurunda ki geri çekilme dikkat çekti. 

HIZLI YÜKSELEN DOLAR KURU AYNI HIZDA DÜŞTÜ! DOLAR KURU BUGÜN NE KADAR, 1  DOLAR KAÇ TL OLDU?

ABD Başkanı Biden tarafından sözde Ermeni soykırımı ifadelerinin kullanılması, ardından Türkiye'den gelen yaptırım açıklamaları, öncesinde Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması gibi konuların üst üste gelmesi ile gerilen Türkiye Amerika ilişkileri sonrasında dolar kuru yeni güne yükselişle başlamıştı. 

Yaşanan yükselişin ardından rekor denemesi yapan dolar kuru yeni güne düşüşle başladı. Dolar kurunda dün başlayan geri çekilme bugünde devam ederken dünkü kapanışa oranla yüzde 0,05 oranında değer kaybı yaşayan dolar kuru 8,2663TL alış ve 8,2667 TL satış fiyatı üzerinden işlem görmeye başladı. Euro kuru da düştü ve alış 9,9804 TL ve satış 9,9885 TL  satış fiyatı üzerinden işlem görüyor. 

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN FİYATI DÜŞTÜ! 1 GRAM ALTIN KAÇ TL, ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı düşüşünü sürdürürken iç piyasada dolar kurundan  destek bulamayan gram altın fiyatı da düştü. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.779 dolar seviyesine kadar çekilirken gram altın alış fiyatı 472,42 TL ve satış fiyatı ise 472,50 TL oldu. Çeyrek altın alış fiyatı 758 TL seviyesine çekilirken dünkü kapanışa oranla yüzde 0,38 oranında değer kaybı yaşayan çeyrek altın fiyatının satışı ise 778 liraya geldi. 

Yorumlar (0)