Dolar Kur Fiyatı Artışa Geçti! 7 Lira Üstü Fiyat Artık Tabloya Yansıdı!

Dolar fiyatı geride bıraktığımız hafta 6.89 lira seviyesine kadar gerileme kaydetmişti. Yani haftanın Pazartesi gününde ise bir yükseliş yaparak 6.98 lira seviyesinden giriş gerçekleştirmişti.

Dolar Kur Fiyatı Artışa Geçti! 7 Lira Üstü Fiyat Artık Tabloya Yansıdı!
Dolar fiyatı geride bıraktığımız hafta 6.89 lira seviyesine kadar gerileme kaydetmişti. Yani haftanın Pazartesi gününde ise bir yükseliş yaparak 6.98 lira seviyesinden giriş gerçekleştirmişti. Bu sabah itibariyle ikinci yükselişini yaparak 7.03 lira düzeyinden işlem görmeye başlayan dolar kuru, kendini etkili şekilde düzeltiyor.

Euro ve Dolar Yeni Kur Fiyatları

Dün dolar kuru için ortaya çıkan tablo verilerine bakıldığında, gün içerisinde en düşük 6.95 lira ve gün içinde en yüksek 7.06 lira fiyat değerleri kayda girmiş. En yüksek olan 7.05 lira kur fiyatı ardından tekrar 6.98 seviyelerine çekilme ve akşam saatlerinde ise 7.03 lira seviyesinde tutunma hareketi görülüyor. Bu dalgalanma dolar da belirsizliği gündeme getirse de artış tablolara yansıyor.

Euro cephesinde ise dün en düşük 8.42 liralık seviye gündeme geldi. Bu sabah itibarıyla bakıldığında 8.54 lira kur fiyatı ile Euro tarafında da yükseliş hareketi hakim oluyor. İngiliz sterlini ise yine gücünü koruyarak etkili bir kur fiyatı olan 9.88 liralık seviyesini grafiklere yansıtıyor.

Dolar ve Altın Fiyatlarında Etkileşim

Bu gün dolar üzerinde meydana gelecek dalgalanmaların tünü dolar yatırımcıları ve altın yatımcıları tarafından dikkatle takip edilecek. Çünkü güne başlarken dolar kuru ve altın fiyatlarında paralel bir artış gündemde. ABD cephesinden ve Yellen’den gelen ekonomik destek paketinin mutlaka gerekli olduğuna yönelik açıklama ardından fiyatlarda yükseliş gündeme geldi.

Analistler bugün yurtdışı gündeminin durağan olacağını çünkü artık açıklamaların yapıldığını, buna bağlı olarak sadece piyasa takibinin ve birkaç konunun yakın takibinin yapılacağını belirttiler. ABD’de Chicago Fed ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceği belirtildi. Buna göre kura yönelik daha net tahminler verilecek.

Diğer yandan ABD’de hayata geçirileceği belirtilen ekonomik destek paketi ve Covid-19 ile ilişkili haber akışı yakından takip edilecek.
Yorumlar (0)