Dolar Kuru Fırladı, Piyasalar Çıldırdı! Gram Altın Son Yılların En Yüksek Fiyat Artışını Gerçekleştirdi!

Merkez Bankası'nın başkanlığında yaşanan görev değişimi piyasalarda deprem etkisi yaptı. Dolar kuru yüzde 15 oranında artarken gram altın da aynı oranda yükseldi. Gram altın kaç TL oldu?

Dolar Kuru Fırladı, Piyasalar Çıldırdı! Gram Altın Son Yılların En Yüksek Fiyat Artışını Gerçekleştirdi!
Türkiye ekonomisi hafta sonu gerçekleşen Merkez Bankası başkanlığındaki değişimin etkisiyle büyük bir depremin ortasında kaldı.

Türkiye'de piyasaların kapalı olması nedeniyle Asya piyasalarındaki fiyatlamalar ilk görünüm olarak ortaya çıktı. Bu fiyatlamalara göre dolar kurunda yüzde 15 oranında bir yükseliş meydana geldi. Cuma günü piyasalar kapanırken 7,21 TL'den işlem gören dolar kuru şu anda Asya piyasalarında 8,40 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

GRAM ALTINDA 65 TL'LİK YÜKSELİŞ!

Dolar kurunda meydana gelen yükseliş gram altın fiyatını da etkiledi. Cuma günü piyasa kapanışında 404 TL olan gram altın şu anda Asya piyasalarında 469 TL'den işlem görüyor. 65 TL'lik yükseliş ile son yılların en büyük yükselişini gerçekleştiren gram altın yatırımcısına dev bir kazanç sağladı.Ons altında herhangi bir değişim olmadan yükselen gram altının yarın ne şekilde fiyatlanacağı da büyük bir merak konusu oldu. Sabah saatlerinde piyasanın açılışı ile gram altındaki yükseliş Türkiye'de de fiyatlara yansıyacak.

Emlak365.com
Yorumlar (0)