Dolar Kuru Önümüzdeki Aylarda 6.50 - 6.60 Lirayı Görebilir!

Türkiye hem içeride hem de dışarıda yaşanan ekonomik olumsuzluklarla mücadele etmeye çalışırken dolar kurunda da yükseli sürüyor.

Dolar Kuru Önümüzdeki Aylarda 6.50 - 6.60 Lirayı Görebilir!

Türkiye hem içeride hem de dışarıda yaşanan ekonomik olumsuzluklarla mücadele etmeye çalışırken dolar kurunda da yükseli sürüyor. Detaylar haberimizde..

2019 yılsonu dolar beklentisi her geçen gün yükselmeye devam ederken bugün yapılan yeni teknik analizde kurun birkaç ay içerisinde 6.60 lira seviyesine çıkacağı iddia edildi. Rabobank Dolar Kuru Tahmini 6.60 Lira Oldu Konu hakkında görüş bildiren Rabobank stratejisti Matys dolar kurunun birkaç ay içerisinde 6.60 lira seviyesine yükseleceğini iddia ederek Merkez Bankası'nın en önemli hatasının bir önceki toplantı sonrasında açıkladığı metinde faiz indirimi sinyalleri vermesi olduğunu dile getirdi. Matys yapmış olduğu açıklamasında “İhtiyaç halinde faiz artırımı yapacağım diyerek piyasalara güven vermek yerine mesajın yumuşatılması bana göre bir hata oldu. Politik riskler de artmış oldu. Yerel seçimlerin ardından dört yıllık seçimsiz bir döneme gireceğimizi düşünüyorduk.Ancak böyle olmadı ve 23 Haziran'da İstanbul'daki seçim tekrarlanacak. Bununla birlikte dış ortama baktığımızda büyük ölçüde kötüleştiğini görüyoruz. ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı hızlanıyor. Bütün bu faktörüler benim görüşümü değiştirmeme neden oldu” dedi. Dolar Kuru Ne Olacak, Yükselecek Mi, Düşecek Mi?Dolar kuru ne olur sorusu üzerine Matys “Sanırım önümüzdeki aylarda bir noktada 6.50 – 6.60'ları göreceğimizi düşünmek mantıklı olacaktır" diyerek kurun 6.60 liraya tırmanacağını öngördü. Merkez Bankası'nın Türk Lirasının bu şekilde hızla değer kaybetmeye devam etmesi durumunda faiz artırmak zorunda kalacağını belirten Matys  “Para politikasını sıkılaştırarak zaten likiditeyi sıkılaştırdığını biliyoruz ancak bu önlemlerin faiz artırımıyla desteklenmesi gerekiyor” dedi.Emlak365.com
Yorumlar (0)