Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Yükselişe Geçti!

Piyasalarda dalgalı seyir tüm hızı ile devam ederken yaşanan dalgalanma dolar kuru ve altın fiyatları gibi yatırım araçlarını da etkiliyor.

Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Yükselişe Geçti!
Piyasalarda dalgalı seyir tüm hızı ile devam ederken yaşanan dalgalanma dolar kuru ve altın fiyatları gibi yatırım araçlarını da etkiliyor. Bir süredir yönünü yine yukarıya çeviren dolar kuru haftanın son işlem günü öncesinde yine yönünü yukarıya çevirdi. Uluslararası piyasada ons altının fiyatının yükselmesi ve iç piyasada da dolar kurunda yaşanan yukarı yönlü hareketlilik ile gram ve çeyrek altın fiyatı da yükseldi.

DOLAR KURU BUGÜN NE KADAR, 1 DOLAR KAÇ TL OLDU?

Dolar kuru yönünü yine yukarıya çevirdi. Dolar kurunda yaşanan hafif yukarı yönlü hareketlilik sonrasında kur bugün 7.4742 TL alış ve 7.4780 TL satış seviyesine ulaştı. Euro kuru da yükselişini sürdürdü ve Euro kuru alış 9.0129 TL alış ve 9.0204 TL satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.ALTIN FİYATLARI YÜKSELDİ! GRAM VE ÇEYREK ALTININ ALIŞ SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

Gram altının alış fiyatı yaşanan yükselişin ardından 412,83 liraya ulaşırken satış fiyatı ise 412,93 lira oldu. Uluslararası piyasada ise ons altının fiyatı 1.717,58 dolar seviyesine yükselirken ons altının satış fiyatı ise 1.717,91 dolar seviyesine ulaştı. Çeyrek altının alış fiyatı da yaşanan yükselişten olumlu etkilendi ve çeyrek altın alış fiyatı 674 lira, satış fiyatı ise 689 lira oldu.

Uluslararası piyasada bugün açıklanacak olan Amerika'da ki haftalık işsizlik başvuru rakamları, fabrika siparişleri ile FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalar takip edilecek. Yine Euro bölgesinde açıklanacak olan perakende satış verileri de piyasalara yön verecek.
Yorumlar (0)