Dolar Kuru Yeni Haftaya Yukarı Yönlü Başladı! Uzman Yorumları İle Dolar Kurunda Son Durum ve Beklentiler Neler?

Uzun süredir dalgalı seyreden dolar kuru 19 Nisan 2021 Pazartesi günü haftanın ilk işlem gününe yukarı yönlü başladı. Dolar bugün ne kadar, kaç TL oldu, düşer mi, yükselir mi, dolarda beklenti ne yönde, uzman yorumları ve tahminleri neler?

Dolar Kuru Yeni Haftaya Yukarı Yönlü Başladı! Uzman Yorumları İle Dolar Kurunda Son Durum ve Beklentiler Neler?
19 Nisan 2021 Pazartesi günü haftanın ilk açılış günü fiyatları belli oldu. Piyasalarda yaşanan dalgalanma dolar kurunu da etkilerken dolar kuru yeni haftaya yukarı yönlü olarak başladı. Euro kuru ise düştü.

Dolar kurunda yaşanan yükseliş son derece sınırlı kalırken piyasalar bugün yurt dışında açıklanacak olan ekonomik verileri yakından takip edecek, iç piyasada ise hem veriler hem de siyasi gelişmeler ve koronavirüs vaka sayısı takip edilmeye devam edecek.

19 NİSAN 2021 PAZARTESİ GÜNÜ DOLAR KURU! 1 DOLAR BUGÜN KAÇ TL, NE KADAR OLDU?

Piyasalarda yeni haftanın ilk açılış fiyatları da belli oldu. Dolar kuru Pazartesi gününe hafifte olsa yükseliş yönlü başladı. Yaşanan yükselişin ardından 1 dolar 8,06 TL alış ve 8,0648 TL satış seviyesine ulaştı. Euro kuru ise düşüş gösterdi. Euro kuru alış 9,6579 TL ve satış 9,6654 TL oldu.DOLAR KURUNDA YÖN NE OLUR, DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın yapmış olduğu faiz artırımları ile 6,95 TL seviyelerine kadar gerileyen dolar kuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ağbal' ın görevden alınmasının ardından son derece sert bir şekilde yükselişe geçmişti.

Naci Ağbal'ın yerine faiz indirimini ve düşük faiz politikasını savunan Şahap Kavcıoğlu'nun atanması ile beraber dolar kuru 8,50 TL seviyesini test etmiş, yapılan peş peşe açıklamalara rağmen dolar kuru yüksek seyrini korumuştu. Merkez Bankası tarafından açıklanan Nisan ayı faiz kararına ve politika faizinin sabit tutulmasına rağmen dolar kuru yine de 8 TL seviyesinin üstünde tutunmayı başarırken ekonomistler dolar kurunda bir daha 6,90 TL seviyelerinin görülmesinin son derece zor olduğunu belirtiyorlar.
Yorumlar (0)