Dolar Kuru Yükselir Mi, Düşer Mi? Ekonomi Yazarı Remzi Özdemir Açıkladı!

Merkez Bankası'nda yaşanan görev değişimin ardından dolar kurunun hafta içinde bu duruma nasıl karşılık vereceğine çevrilirken yaşanacak olanlara dair Yeniçağ Gazetesi ekonomi yazarı Remzi Özdemir değerlendirmelerde bulundu. Dolar kuru yükselir mi, düşer mi?

Dolar Kuru Yükselir Mi, Düşer Mi? Ekonomi Yazarı Remzi Özdemir Açıkladı!
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alınarak yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı. Yaşanan bu görev değişimi Türk ekonomisinde deprem etkisi yaratırken piyasalara bu durumun yansıması henüz görülmedi.

NACİ AĞBAL GÖREVDEN ALINMADI GÖREVİNİ TAMAMLADI!

Naci Ağbal'ın görevden alınmasına dair değerlendirmelerde bulunan Yeniçağ Gazetesi ekonomi yazarı Remzi Özdemir, “herkes zannediyor ki Naci Ağbal görevden alındı. Bir görevden alınma yok, görevi tamamlama var. Naci Ağbal'ın görevi iktisadi olarak acı reçeteyi hazırlamaktı. Burada acı reçete yüksek faiz oluyor. Bunun tüm sonuçlarının sorumluluğu Naci Ağbal'ın üzerine yıkıldı. Dövize karşı yüksek faiz silahı kullanıldı.” dedi.

Bundan sonra olabileceklere dair değerlendirmelerde bulunan Remzi Özdemir, “Ben şahsen bundan sonra önemli bir gelişme yaşanmasını beklemiyorum. Naci Ağbal zaten önden yüklemeli bir faiz artışı yaparak gitti. Bu faiz artışı doların ateşini bir süre söndürmeye yetecektir. Dolarda çok ciddi yükselişler olmayacaktır. Çünkü yüzde 19 faiz çok önemli bir rakam.” ifadelerini kullandı.

DOLARDAN KİMSE YÜKSELİŞ BEKLEMESİN

Ekonominin bir süre sakinleşeceğini ama büyük bedeller ödeneceğini söyleyen Remzi Özdemir, “Yüksek faiz nedeniyle yurt dışındaki vur kaç fonları Türkiye'ye gelmeyi sürdürecekler. Bunlar tabiki Türkiye'nin hayrı için gelmiyorlar. Türkiye'nin kaynaklarını sömürüp gidiyorlar. Ancak ekonomi bir süre sakinleşecek. Faizler bu şekilde sürdükçe kimse dolarda bir yükseliş beklentisi içerisine girmesin.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)