banner136

Dolar Kurunda Şok Beklenti! UBS VE HSBC Bank 2021 Yıl Sonu Türk Lirası / Dolar Kuru Tahmini İle Piyasaları Salladı!

Bugün son 4.5 ayın en düşük seviyesini gören dolar kuru için dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan UBS ile HSBC Bank çok konuşulacak iki ayrı dolar kuru raporu yayımladı. Dolar kuru ne olur, dolar kurunda beklenti ne, 2021 yıl sonu dolar tahmini kaç TL, dolar 7 liranın altına düşer mi?

Dolar Kurunda Şok Beklenti! UBS VE HSBC Bank 2021 Yıl Sonu Türk Lirası / Dolar Kuru Tahmini İle Piyasaları Salladı!

Amerika'da yaşanan siyasi olaylar, kongre merkezinin basılması, Joe Biden'in resmen Cumhurbaşkanı olarak açılması gibi olaylar sonrasında dolar kuru bugüne düşüşle başladı. Dolar kuru bugün itibari ile son 4,5 ayın en düşük seviyesini görürken yabancı yatırım bankaları tarafından açıklanan dolar kuru tahminleri de yakından takip edilmeye devam ediyor. 

DÜNYANIN EN BÜYÜK BANKLARINDAN İNGİLİZ DEVİ HSBC BANK'TAN BOMBA DOLAR KURU TAHMİNİ! 1 DOLAR 6.50 TL SEVİYESİNİ GÖRÜR MÜ?

İngiltere merkezli olarak hizmet veren dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan HSBC Bank tarafından yayımlanan son analiz raporu gündeme bomba gibi düştü. 

HSBC Bank tarafından yayımlanan analiz raporunda Türk Lirası için kaderi belirleyecek en önemli etkenin hükümet tarafından sözü verilen reform adımlarının atılması ve normalleşme sürecinden sapılmaması olarak gösterilirken yıl sonu dolar kuru tahmini için açıklanan rakam piyasaları salladı. 

Yayımlanan raporda 2021 yıl sonu dolar kuru tahmini 7.10 TL olarak açıklanırken, hükümet tarafından reform adımlarının atılması, Merkez Bankası tarafından para politikasının kararlılıkla sürdürülmesi halinde kurun 6.50 TL seviyesine kadar çekilebileceği belirtildi. Dolar kuru için açıklanan en düşük yıl sonu beklenti rakamı olması ile 6,50 lira rakamı büyük bir yankı uyandırdı. 

UBS 2021 YIL SONU, BİRİNCİ ÇEYREK, İKİNCİ ÇEYREK, ÜÇÜNCÜ ÇEYREK VE DÖRDÜNCÜ ÇEYREK DOLAR KURU TAHMİNİ 

Türk Lirası için olumlu bir rapor hazırlayan uluslararası dev yatırım bankası UBS'de dolar kurunda düşüşün süreceği yönünde açıklamalarda bulundu. 

Yapılan analizde UBS 2021 yıl sonu dolar kuru tahmini 1.çeyrek sonu için 7.10 TL, 2.çeyrek sonu için 7.00 TL, 3. çeyrek sonu için 7.30 TL ve dördüncü çeyrek yani 2021 yıl sonu için ise 7.60 TL olarak belirledi. 

DOLAR KURUNDA SON DURUM NE, BUGÜN 1 DOLAR KAÇ TL?

Dolar kurunda yaşanan son gelişmeler sonrasında 7.2708 TL seviyesini görerek son 4,5 ayın en düşük seviyesini gördükten sonra toparlanarak 7,29 TL seviyesine taşındı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)