Dolar Kurunda Son Dakika Hareketliliği! Alıcılı Seyreden Kur 7.40 TL Sınırına Dayandı

Dolar kuru yukarı yönlü hareketliliğini sürdürürken alıcılı gerçekleşen işlemler dolar kurunu yeniden 7.

Dolar Kurunda Son Dakika Hareketliliği! Alıcılı Seyreden Kur 7.40 TL Sınırına Dayandı

Dolar kuru yukarı yönlü hareketliliğini sürdürürken alıcılı gerçekleşen işlemler dolar kurunu yeniden 7.40 lira sınırına taşıdı. Peki, dolar bugün kaç lira, 1 dolar kaç TL oldu, dolar neden yükseliyor, kur yükselişini sürdürür mü, dolar almalı mı, satmalı mı, uzmanların yorumları neler?

Dolar kurunda yaşanan son dakika hareketliliği ile piyasalar yeniden ısındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan müjde açıklaması sonrası geride bıraktığımız hafta 7.22 lira sınırına kadar çekilen dolar kuru yaşanan hareketlilik sonrası yeniden 7.40 lira sınırına dayandı. DOLAR BUGÜN KAÇ LİRA OLDU, 1 DOLAR KAÇ TL?Yaşanan hareketlilik sonrası dolar kuru 7.3854 lira alış ve 7.3903 lira alış seviyesine ulaştı. Yaşanan hareketlilik sonrasında gözler yeniden rekor denemesine çevrildi. Dolar kurunda kritik direnç noktası içi 7.40 lira eşiği belirlenmişti. Bu eşiğin aşılması halinde kurda hızlı bir yukarı yönlü sıçrama yaşanabilileceği uyarısı yapılmıştı. 

Euro kuru da yükselişini sürdürdü ve alış 8.7299 lira ve satış 8.7372 lira seviyesinden işlem gördü. Bugün açıklanan sektörel güven endeksi ve kapasite kullanım oranı rakamlarında yaşanan artışa rağmen dolar kurundaki yukarı yönlü hareketlilik hız kesmedi. Merkez Bankası tarafından atılan sıkılaştırma politikaları devam ederken Merkezin uygulayacağı adımlar ve yurt dışından gelecek yeni veri akışı takip ediliyor. Elinde doları olanlar için ise bozmaları yönünde aceleci davranmamalarını öneren ekonomistler alım için ise yaşanan kırılmaların ve hızlı düşüşlerin takip edilmesi gerektiğini, bu düşüşlerin alım için fırsat pencereleri açabileceğini dile getiriyorlar. Emlak365.com


Yorumlar (0)