Dolar Kurunda Yatay Hareket! Dolar Bugün Kaç Lira Oldu?

Dolar Kurunda Yatay Hareket! Dolar Bugün Kaç Lira Oldu?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar kuru yeni güne yatay hareketle başladı. Meydana gelen ekonomik gelişmelere göre pozisyon alan dolarda eğilimin düşüş yönünde olduğu belirtildi. Dolar kuru bugün kaç TL oldu?

Dolar kurunda dün başlayan ve bugün de devam eden yatay hareket fiyatlamada etkili oluyor. Dar alana sıkışan dolar kurunda hareketlenme 6,85 ile 6,86 arasında gerçekleşiyor. Bu seviyenin ne aşağısına ne de yukarısına çıkan dolarda aşağı ve yukarı yönlü büyük bir baskı bulunuyor.

DOLAR KURU SERT HAREKET EDECEK

Dolar kurunun dar bir alanda sıkışıp kalması en çok yatırımcıları endişelendiriyor. Analistlere göre doların iki yönlü bir baskıya maruz kalması sonucunda gerçekleşecek olan kırılma çok sert bir etkiye sahip olacak.

Dolarda meydana gelecek olası kırılmada analistler yukarı yönlü sert bir hareketlenme bekliyorlar. Ancak dolar endeksinin bu kırılmayı gerçekleştirecek bir gücünün şu anda olmadığını da dile getiriyorlar.

DOLAR SIKIŞIK POZİSYONDA

Dolar kuru şu anda 6,8577 TL’den işlem görüyor. Gün içerisinde doların ne yönde hareket edeceği konusunda net bir tahmin yapılamasa da düşüş veya yükseliş trendinin yine 6,85 TL ile 6,86 TL arasında sıkışmasına kesin gözüyle bakılıyor.

EURO YÜKSELİŞ TRENDİNDE

Euro kurunda ise dolardan farklı bir görüntü çiziliyor. 7,82 TL’den işlem gören kurda güçlü bir yükseliş trendi hakim oluyor. 7,70 direncini hızlı bir şekilde aşan euronun gelişmelere bağlı olarak yükselişinin devam edebileceği dile getiriliyor.

Emlak365.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir