Dolar ve Altın Alanlar Bir Haftada Ne Kadar Kar Elde Ettiler! İşte Haftalık Tablo

Altın, Dolar ve Euro haftalık bazda yatırımcısına oldukça yüksek oranlarla kazandırdı. Para piyasalarında hafta genelinde yaşanan bu yüksek artış oranını kalem kalem inceledik. İşte dolar, euro, gram altın, çeyrek altın ve borsa da hafta boyunca devam eden gelişmeler ve değişim tablosu.

Dolar ve Altın Alanlar Bir Haftada Ne Kadar Kar Elde Ettiler! İşte Haftalık Tablo

Normalleşme döneminden itibaren dalgalı bir seyir izleyen altın ve döviz kuru bu hafta içerisinde daha geniş bir bantta hareketli oldu. 

Döviz kuru ve altın fiyatları ile birlikte Borsa İstanbul BIST 100 endeksi de bu hareketlilikten etkilendi. Bizlerde Ağustos ayının ilk haftasında yatırım araçlarında oluşan değişim tablosunu kalem kalem inceledik. 

YATIRIM ARAÇLARINDA HAFTALIK DEĞİŞİM TABLOSU ALTIN, DOLAR, EURO

Haftanın en fazla kazanadıran yatırım aracı altın olurken dolar kuru ve euro fiyatları da haftayı yükselerek tamamladılar. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda değer kaybı yaşadılar. İşte tüm o detaylar;

Altın Ne Kadar Kazandırdı

Haftanın en fazla kazandıran yatırım aracı altın bu hafta yüzde 7 bandının üzerinde bir oranla yükseldi. Gram altın hafta genelinde yüzde 7.24 oranında arttı ve 471 TL seviyesine ulaştı. Cumhuriyet altının kazanımı ise yüzde 7.17 oldu. CUmhuriyet altını şu sıralarda 3 bin 124 TL'den satılıyor. Çeyrek altın ise hafta içinde 49 TL artarak 763 TL'den kapattı.

Borsa İstanbul BITS 100 Endeksi

BIST 100 endeksi, en düşük 985,38, en yüksek 1.143,26 puanı gördükten sonra haftayı önceki hafta kapanışına göre yüzde 5,88 azalarak 1.060,59 puandan tamamladı.

Dolar ve Euro da Kazandırdı

Dolar ve Euro'da bu hafta içerisinde kazandıran yatırım araçlarından oldu. Bu hafta ABD doları yüzde 3,18 değer kazanarak 7,20 TL bandına ulaştı. Euro ise bu hafta içerisinde yüzde 3.41 oranında arttı. Euro haftayı 8.43 TL'den tamamlandı. 

Emlak365.com