Dolar Ve Euro Haftaya Nasıl Başladı? Ahlatçı Yatırım Dolar Ve Euro Yorumları

Türkiye'de piyasaların açılması ile yeni haftada dolar ve euro kurlarının nasıl hareket edeceğine dair meraklar oluştur. Döviz kurlarına dair ilk verilerle piyasa şekillenirken dolar ve euro yorumları da yapılmaya başlandı.

Dolar Ve Euro Haftaya Nasıl Başladı? Ahlatçı Yatırım Dolar Ve Euro Yorumları
12 – 16 Nisan haftası Türkiye ekonomisi için Nisan ayının en kritik haftası olacak. Bu nedenle Türk lirasının döviz kurları karşısında alacağı pozisyon tüm hafta sonu merak edildi. Dolar ve euro kurları hakkında ilk veriler dün gece Asya piyasalarının açılması ile ortaya çıktı. Oradan gelen ilk verilerde Türk lirasının bir miktar değer kaybına uğradığına dair işaret verilmişti. Bu değer kaybına ilişkin gelişme bugün Türkiye'de piyasaların açılmasıyla beraber net bir şekilde ortaya çıktı.

DOLAR VE EURO HAFTAYA NASIL BAŞLADI

Dolar kuru geçtiğimiz haftayı 8,15 TL'den kapamıştı. Yeni haftaya yükseliş trendiyle başlayan dolar kuru şu anda 8,20 TL'den işlem görüyor. Dolar kurunun günlük yükseliş miktarının ise yüzde 0,67 olduğu görüldü. Benzer bir görünüm euro kurunda da meydana geldi. Euro kuru şu anda 9,75 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Euro kurundaki yükselişin de yüzde 0,23 olduğu bildirildi. Diğer döviz kurları karşısında da Türk lirasının kayıpları devam ediyor. Türk lirası bugün en çok İsviçre Frangı karşısında değer kaybetti.AHLATÇI YATIRIM DOLAR YORUMU

Türkiye'de vatandaşların en çok merak ettikleri konulardan birisi de dolar yorumları oluyor. Önemli yatırım şirketlerinden olan Ahlatçı Yatırım tarafından günlük dolar yorumu paylaşıldı. Ahlatçı Yatırım dolar yorumu açıklamasında, “Bu haftanın en önemli ekonomik verisi olarak karşımıza Merkez bankası faiz kararı çıkıyor. PPK toplantısı ilk defa Şahap Kavcıoğlu başkanlığında yapılacak. Piyasalarda bir faiz artışı beklenmiyor. Hafta içerisinde ABD'de açıklanacak olan TÜFE endeksi ve işsizlik başvuruları dolar kuru açısından takip edilmesi gereken verilerden birisi olacak. Yaşanan gelişmelere göre dolar kurunda yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi bekleniyor. Bu nedenle kurda 8,22 TL ve 8,28 TL direnç seviyeleri takip edilecek. Olası bir gerileme durumunda ise 8,15 TL ve 8,10 TL destek seviyelerinin test edilmesi bekleniyor.” denildi.

AHLATÇI YATIRIM EURO YORUMU

Ahlatçı Yatırım tarafından euro kuru yorumu da yapılarak, “Avrupa ekonomisinde toparlanma eğilimleri net bir şekilde görülüyor. Ancak Paskalya tatili sonrasında koronavirüs vaka sayılarının arttığı gözlemlenmeye başlandı. Almanya ile Rusya arasında Sputnik V aşısı hakkında görüşmeler sürüyor. Türkiye'de ise piyasalar Merkez Bankası'nın faiz kararına kilitlendiler. Haftanın önemli gelişmelerinden olacak olan Avrupa bölgesi TÜFE endeksi yakından takip edilecek. Tüm bu veri akışları ile euro kurunda yukarı yönlü hareketler beklenmektedir. Euro kurunda 9,80TL ve 9,85 TL seviyeleri direnç noktaları olacak. Olası bir gerileme durumunda ise 9,65 TL ve 9,60 TL destek seviyeleri test edilecek.” ifadelerine yer verildi.

Not: Haberimizde geçen finansal değerlendirmeler ilgili yatırım şirketinin yorumlarıdır. Bu yorumlar yalnızca bilgilendirmek amacıyla haberleştirilmiştir. Buradaki yorumlara ve verilere bakarak yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimiz yatırım tavsiyesi verilmemiştir.
Yorumlar (0)