Dolar ve Euro Kurundan Sonra Bir Rekorda Gram ve Çeyrek Altından Geldi! Altın Fiyatları Neden Yükseliyor?

Dolar ve Euro kurunda bu sabah yaşanan çifte rekor ile gelen tüm zamanların en yüksek seviyesi sonrası bir rekorda gram altından geldi. Gram altın tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü çeyrek altın 825 TL seviyesini aştı. Piyasalardaki son rakamlar haberimizde...

Dolar ve Euro Kurundan Sonra Bir Rekorda Gram ve Çeyrek Altından Geldi! Altın Fiyatları Neden Yükseliyor?

Piyasalarda yaşanan dalgalı hareketlenme ne yazık ki tüm hızı ile devam ediyor. Hem iç hem de dış piyasalarda yaşanan dalgalanma nedeni ile altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlilik tüm hızı ile sürüyor. 

GRAM ALTIN BUGÜN NE KADAR, 28 EKİM 2020 ÇARŞAMBA 1 GRAM ALTIN KAÇ TL OLDU?

Gram altın fiyatları da yükselişe geçti. Altının gram fiyatı 505,91 TL alış ve 506,02 TL satış ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek rekorunu tazelemiş oldu. 

Hatırlanacağı üzere gram altın dün ilk kez 500 TL seviyesini aşmıştı. Ekonomistler arasında 2020 yıl sonunda gram altının 500 lira seviyesini görüp görmeyeceği yönünde tartışmalar yaşanıyordu. Yaşanan ekonomik gelişmelerin ardından ne yazık ki 2020 yıl sonu hedefi 2 ay önceden yakalanmış oldu. 

ÇEYREK ALTIN ALIŞ VE SATIŞ FİYATI BUGÜN NE KADAR, ÇEYREK ALTIN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Gram altında yaşanan yükseliş çeyrek altın fiyatlarına da yansıdı. Çeyrek altın alış fiyatı 819,70 TL olurken satış fiyatı ise 826,80 TL üzerinden işlem görüyor. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR, YÜKSELDİ?

Ekonomistler altın fiyatlarında yaşanan yükselişin en önemli nedenini korona virüs salgınında yaşanan ikinci dalga paniğine bağlarken yine ABD başkanlık seçimleri ve açıklanacak olan teşvik paketi belirsizliğnin de altın fiyatlarını yukarıya ittiğini belirtiyorlar. Dolar kurunda yaşanan yükselişin de gram altın fiyatında hızlı çıkışı desteklediği belirliyor. 

Emlak365.com