Dolar'a ABD ve PPK Etkisi! Dolar Aşağı Yönlü Mü Yukarı Yönlü Mü Seyredecek?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik yaptırımları kaldırıldığını açıklamasının ardından düşme eğilimine giren dolar kuru gün içerinde gerçekleştirilecek olan PPK toplantısını beklemeye başladı.

Dolar'a ABD ve PPK Etkisi! Dolar Aşağı Yönlü Mü Yukarı Yönlü Mü Seyredecek?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik yaptırımları kaldırıldığını açıklamasının ardından düşme eğilimine giren dolar kuru gün içerinde gerçekleştirilecek olan PPK toplantısını beklemeye başladı. Bu gelişmeler öncesi ve sonrasında dolar kurunda yaşanan son gelişmeler haberimizde.

Dolar kurunun önümüzdeki süreçte nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu. Bu kapsamda yaşananan ve yaşanacaklar gelişmeler büyük önem arz ediyor. Ekonomi gündemini etkileyen gelişmelerinde üstüste gelmesi döviz kurunda yaşanan hareketliliği artırdı. Bu kapsamda döviz kuruna doğrudan etki eden en yeni gelişme ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik yaptırımları kaldırma açıklaması. Bunun yanında ayrıca gün içerinde Merkez Bankası tarafından PPK toplantısı gerçekleştilecek. Peki tüm bu gelişmelere bağlı olarak dolar kurunda son durum ne? İşte son rakamlar;DOLAR KURUNA ABD VE PPK ETKİSİDolar kurunun yönünün aşağı doğru çeken en önemli etmen Donald Trump oldu. ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye saati ile akşam yapmış olduğu açıklamaları kura doğrudan etki eti. Trump'ın Türkiye'ye yönelik yaptırımların kaldırılacağını açıklamasının ardından dolar/TL yönünü aşağı doğru çevirerek 5,72 seviyelerine kadar geriledi. Ancak piyasaların gözü PPK toplantısında;ABD'den gelen açıklamaların yanı sıra piyasalar Merkez Bankası'nın açıklamasını bekliyor. Öyle ki gün içerisinde Merkez Bankası'ndan gelecek olan faiz indirimi kararı dolar kurunu doğrudan etkiyebilir. Ancak faiz indirimi beklentisi oluştuğu için kurda çok sert bir hareketlenme beklenmiyor. Dolar Kaç TLTüm bu gelişmelerin yanında dolar kuru kaç TL oldu? İşte yeni gün itibariyle piyasalarda oluşan son tablo. ABD ve PPK etkisinde dolar güne 5.72 TL bandında başladı. Emlak365.com


Yorumlar (0)