Dolara Fısıldayan Adam Açıkladı: Merkez Bankası Kasım Ayı Faiz Kararı Ne Olur, Dolar Kuru Kaç TL Olacak?

Daha önce dolar kurunda yaşanan 2 dalgalanmayı da önceden doğru olarak tahmin etmesi nedeni ile dolara fısıldayan adam olarak anılmaya başlanan Remzi Özdemir dolar kuru tahmini ve Merkez Bankası Kasım ayı PPK toplantısı faiz kararı beklentisi tahmini büyük yankı uyandırdı.

Dolara Fısıldayan Adam Açıkladı: Merkez Bankası Kasım Ayı Faiz Kararı Ne Olur, Dolar Kuru Kaç TL Olacak?

Daha önce dolar kurunda yaşanan 2 dalgalanmayı da önceden doğru olarak tahmin etmesi nedeni ile dolara fısıldayan adam olarak anılmaya başlanan Remzi Özdemir dolar kuru tahmini ve Merkez Bankası Kasım ayı PPK toplantısı faiz kararı beklentisi tahmini büyük yankı uyandırdı. Peki, Merkez Bankası Kasım toplantısı faiz kararı ne zaman açıklanacak, Merkezin faiz kararı ne olur, faiz artırımı kararı çıkacak mı, faiz artırırsa dolar ne olur, Merkez Bankası faiz kararı doları nasıl etkiler, Merkez Bankası faiz artırırsa dolar ne olur, faiz artırımı kararı çıkarsa dolar ne olacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan Kasım ayı toplantısı faiz kararı için geri sayım hızlandı. Yarın yani 19 Kasım 2020 Perşembe günü saat 14:00 itibari ile açıklanacak olan karar büyük bir merakla beklenirken karar sonrası piyasaların alacağı pozisyonda merak konusu oldu. MERKEZ BANKASI FAİZ ARTIRIMI YAPACAK MI, FAİZ KARARI NE OLUR, FAİZ KARARI DOLARI NASIL ETKİLER?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yarın açıklanacak olan faiz kararı büyük bir heyecanla beklenmeye başlandı. Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın flaş bir karar ile görevden alınması ve yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararnamesi ile Naci Ağbal'ın atanması piyasada olumlu fiyatlama yaşanmıştı. Cumartesi tarafından gelen atama haberi sonrası Pazar günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sağlık sorunları nedeni ile istifa ettiğini duyurması, istifanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilerek yerine Lütfi Elvan'ın atanması sonrasında olumlu hava artış göstermiş, dolar kurunda düşüş hızlanmıştı. Yaşanan bu düşüş sürecine son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ekonomi ve hukuk reformu açıklamaları ile damga vurulmuş dolar kurunda sert düşüş yaşanmıştı. Bugün ise Merkez Bankası tarafından yapılacak olan faiz açıklaması öncesinde dolar kurunda dalgalanma hızlandı ve kur yeniden yönünü yukarıya çevirerek 7.73 TL seviyesine kadar yükseldi. 

REMZİ ÖZDEMİR DOLAR YORUMU TAHMİNLERİ İLE MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SONRASI DOLAR NE OLUR?Daha önce yapmış olduğu tahminlerle dolar kurunda yaşanan gelişmeleri nokta atışı ile doğru tahmin eden, hem düşüş hem de çıkış tahminleri ile yüzde 100 doğru tahminlerde bulunarak adının "dolara fısıldayan adam" olarak anılmasını sağlayan Remzi Özdemir yeni dolar kuru tahminleri ile önemli açıklamalarda bulundu.Remzi Özdemir yaşanan istifa ve atama kararları sonrası yaşanan dalgalanmaları değerlendirerek "Bayram değil seyran değil ama bir Londra kaynaklı çok enteresan bir para girişi oldu. Aslında Bakanın istifasından çok önce başladı ve düne kadar devam etti. Burada gerçekten bir şeylerin döndüğünü anlamak lazım. Dolar ile Türkiye üzerinde bir şeyler yaptıkları görülüyor, önemli olan AKP’nin buna ne kadar dik durabileceğini sanmıyorum" diyerek durum değerlendirmesinde bulundu. Merkez Bankası tarafından yarın 475 baz puan faiz artırımı kararı alınmasını beklediğini belirten Özdemir, bu karar sonrasında dolar kurunun ise 7.40 TL seviyesini göreceğini iddia etti. Emlak365.com


Yorumlar (0)