Dolarda Nefesler Tutuldu, FED Kararı Beklenmeye Başlandı! Karar Öncesi Kurda Son Durum Ne, 1 Dolar Kaç TL Oldu?

Amerikan Merkez Bankası FED Eylül ayı toplantısı öncesi nefesler tutuldu. Piyasaların yakından takip ettiği faiz kararı öncesi dolar kuru güne yükseliş eğilimli başlarken Euro kurunda da yükseliş yaşandı. Altın fiyatları ise bekle gör modunda hareket etmesine rağmen yükselişini sürdürdü.

Dolarda Nefesler Tutuldu, FED Kararı Beklenmeye Başlandı! Karar Öncesi Kurda Son Durum Ne, 1 Dolar Kaç TL Oldu?

Dolar, Euro ve altın fiyatları için büyük öneme sahip olan kritik FED Eylül toplantısı öncesi piyasalar güne yükseliş eğilimli başladı. 

Amerikan Merkez Bankası FED Başkanı Powell tarafından bugün açıklanacak olan kritik faiz kararı öncesinde dolar ve euro kuru yükseldi, altın fiyatlarında bekle gör modu yaşanmasına rağmen yine de ons altının fiyatında hafif yukarı yönlü hareketlilik ile yükseliş yaşandı. 

AMERİKAN MERKEZ BANKASI FED FAİZ KARARI ÖNCESİ DOLAR KURU BUGÜN KAÇ TL?

Merkez Bankası faiz kararı öncesinde dolar kuru güne yükseliş eğilimli başladı. Yaşanan yükselişin ardından dolar kuru 7.49 liranın hemen üzerinde tutunmayı başardı. Kur şu anda 7.4898 lira alış ve 7.4919 lira satış üzerinden işlem görüyor. 

Piyasalar dolar kurunda bu akşam Türkiye Saati ile 21:00'de açıklanacak olan FED faiz kararı ve ekonomik programı ile enflasyon yaklaşımı açıklamalarını takip edecek. Powell tarafından parasal genişleme politikasının devam edeceği yönünde sinyaller verilmesi durumunda altın fiyatlarında yükselişin devam etmesi dolar kurunda ise sınırlı da olsa geri çekilme yaşanması bekleniyor. 

Tersi durumda ise dolar kurunda yükseliş ve altın fiyatlarında düşüş yaşanacak. 

EURO KURU BUGÜN KAÇ LİRA, EURO FİYATLARI GÜNE NASIL BAŞLADI?

Son dönemde Avrupa Birliği tarafından atılan adımlar ve imzalanan anlaşmalar ile güçlenen Euro kuru güne 8,8727 lira alış ve 8,8817 lira satış seviyesi ile başladı. 

Emlak365.com