Dolarda Yeni Ralli Uyarısı! Dolar'ın Faiz Sonrası 8 TL Olacağını Bilen Ekonomistten 8.50 TL ve Devalüasyon Açıklaması

Ekonomist Selçuk Geçer, dolar kuruna ilişkin yapmış olduğu önceki değerlendirmelerinde dolar kurunun yeniden 8.

Dolarda Yeni Ralli Uyarısı! Dolar'ın Faiz Sonrası 8 TL Olacağını Bilen Ekonomistten 8.50 TL ve Devalüasyon Açıklaması

Ekonomist Selçuk Geçer, dolar kuruna ilişkin yapmış olduğu önceki değerlendirmelerinde dolar kurunun yeniden 8.00 TL bandına çıkacağını ifade etmişti. Dolar kurunun yeniden 8.00 TL sınırına dayanmasının ardından yeni bir değerlendirmede bulunan Selçuk geçer Dolar kurunun önümüzdeki günlerde 8.40 TL bandına kadar çıkabileceğini söyledi. Ekonomi ve faiz artırımına ilişkin açıklamalarında dolar kurunun içinde bulunduğumuz hafta içerisinde 7.95 TL bandında olacağını önümüzdeki hafta içerisinde ise 8.50 TL seviyesinde yeniden çıkacağını ifade etti. Ekonomist Selçuk Geçer'in dolar kurunun geleceğine ilişkin değerlendirmeleri ve kısa vadeli Dolar TL değişim tahmini.

Merkez Bankası tarafından alınan faiz artırımı kararı sonrasında dolar kurunda yaşanan geri çekilmelere dair Ekonomist Selçuk Geçer, kendisine ait Youtube sayfası üzerinden bir video ile değerlendirmelerde bulunmuştu. Faiz artırımı kararının doğru olmadığını ifade eden Selçuk Geçer dolar kurunun faiz artırımı sonrasında yeniden yükselişe geçeceğini söyledi. Doların yeni bir faiz artırımı isteyeceğini de sözlerine ekleyen Selçuk Geçer, dolar kuruna ilişkin şu ifadeleri kullandı. DOLARIN YENİDEN 8 TL OLACAĞINI BİLEN SELÇUK GEÇER'DEN YENİ DOLAR TAHMİNİ 8.50 TL OLACAKSelçuk Geçer ekonomiye ilişkin değerlendirmelerine dair ilk videosunda Merkez Bankası'nın faiz artırımı kararını ele aldı. Merkez Bankası'nın bu karar ile çok yanlış bir adım attığını iddia eden Selçuk Geçer, faiz artırımının bir beklenti olduğunu, doların da bu beklentiye göre fiyatlandığını söyledi. Faiz artırımı sonrası dolar kurunun bir miktar düştüğünü belirten Selçuk Geçer, bu etkinin geçtiğini ifade etti. Önümüzdeki dönemlerde Merkez Bankası'nın yeni faiz artırımı yapmaması durumunda ise dolar kurunun kademe kademe yükseleceğini sözlerine ekleyen Ekonomist Selçuk Geçer, faiz artırımlarının gelmesi durumunda doların ateşinin kısıtlı olacak söneceğini de sözlerine ekledi. Selçuk Geçer dolar kuruna ilişkin değerlendirmesinde “Merkez Bankası faiz artırımı ile Türkiye'yi büyük bir uçurumun kenarına attı. Dolar kuru faiz kararının ardından bir miktar düşerek sonra yeniden yükselmeye başladı. Bu hafta dolarda 7,95 TL seviyelerini göreceğiz. Sonraki hafta da 8,50 TL seviyelerine geri dönmüş bir dolar ile karşılaşacağız.” ifadelerini kullandı. 

DEVALÜASYON DEĞERLENDİRMESİEkonomi ve para piyasalarına ilişkin yeni değerlendirmesinde dolar kurunun daha da tırmanabileceğini ifade eden Selçuk Geçer dolar kurunun 8 TL üzerine çıkmasını ele aldı. Doların 8 TL'nin üzerine çıktıktan sonra yükselişini devam ettireceğini ifade eden Selçuk Geçer bu sürecin uzun sürmeyeceğini ilk etapta 8.40 TL bandını göreceğini iddia etti. Verilen faiz artırımı kararına ilişkin eleştirilerde de bulunan Geçer, verilen faiz artırımı nedeniyle daha çok taviz isteneceğini söyledi. Geçer son videosunda devalüasyon ile ilgili olarak ise "Devalüasyonist bir etki olduğunda faiz silahınızı kullanıp çok yüksek faiz artırımı ile kuru dengeleyebilirdiniz. Şimdi o imkanınız da kalmadı. Dolar kuru 8,50 TL seviyesini gördüğünde yeniden faiz artırımı dedikoduları  çıkarsa bir miktar kurda gerileme yaşanabilir. Ancak faiz artırımlarına rağmen o dönem dolar kurunda yine yükseliş devam edecek. 2020 yılının sonunda dolar 10 TL olursa kimse şaşırmasın.” dedi.Dolar Kuru Gelişmelerini Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar (0)