Doları Olanlar Dikkat! Uzmanından Dolar / TL İçin Kritik Analiz ve Fiyat Tahmini Geldi

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme devam ederken elinde doları olanlar ve yüksek fiyatla dolar aldıkları için ters pozisyonda kalanlar için uzmanından çok dikkat çeken bir değerlendirme notu yayımlandı.

Doları Olanlar Dikkat! Uzmanından Dolar / TL İçin Kritik Analiz ve Fiyat Tahmini Geldi

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme devam ederken elinde doları olanlar ve yüksek fiyatla dolar aldıkları için ters pozisyonda kalanlar için uzmanından çok dikkat çeken bir değerlendirme notu yayımlandı. Dolar kuru neden düştü, düşüyor, dip noktası görüldü mü, son durum ne, yön ne olur, elinde doları olanlar ne yapmalı?

Elinde doları olanlar için teknik analiz uzmanından dikkat çeken değerlendirme açıklaması geldi. Piyasalarda yaşanan dalgalanmanın ardından 7.05 TL aralığında dar bir bantta sıkışan dolar kuru için süreç merak konusu olurken "dolar 7 TL altına düşer mi?" sorusu hem elinde doları olanlar hem de dolar almak isteyen yatırımcılar tarafından yanıt aranan sorular arasında bulunuyor. BUGÜN  DOLAR KAÇ TL, 1 DOLAR KAÇ LİRA OLDU?Pazartesi günü hafif yükseliş eğilimi ile yeni haftaya giriş yapan dolar kuru hafta içerisinde en yüksek 7.12 TL seviyesini test etmişti. Yaşanan süreçte dolar kuru yeniden geri çekilme yaşamış ve beklenen yükselişi gösterememişti. Dolar kuru an itibari ile yaşadığı düşüşün etkisi ile 7.04 TL seviyesine kadar çekildi. 

DOLAR KURU NEDEN DÜŞÜYOR, DÜŞÜŞ SÜRER Mİ?Konu hakkında IKON Menkul tarafından yayımlanan değerlendirme raporunda dolar kurunun hafta başından bu yana alçalan takozun alt bandı üzerinde tutunmaya çalıştığı belirtilirken paritenin bu bölgenin ve hemen alt seviyesinde bulunan 6.02-8.58 yükselen hareketin %61.8 fibonacci bölgesi olan 7.0000 destek noktasını kırması halinde Türk Lirası lehine ilerlemeye devam edeceği belirtildi. Bu noktanın kırılması halinde dolar kurunda yeni destek noktasını önce 6.88 sonrası ise 6.80 TL olarak belirleyen İKON Menkul Kıymetler olası tepki alımlarında ise direnç noktası olarak ise 7.12 TL seviyesini belirledi. Dolar kurunda yaşanan düşüşün en önemli nedeni ABD Başkanı Joe Biden tarafından yapılan teşvik paketi açıklaması, FED tarafından açıklanan negatif faiz kararı ve sonrası için yapılan değerlendirmeler ile verilen güvercin mesajlar olarak gösterildi. İç piyasada ise Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal tarafından yapılan sert faiz açıklamaları, parasal sıkılaşma politikası, Merkez Bankası'nın şahin duruş sergilemesi, reform paketlerinin yabancı yatırımcıları tekrar Türkiye'ye döndürmesi ve sıcak para girişinin artması gösterildi. Emlak365.com

Yorumlar (0)