Doları Olanlara Vadeli Mevduat Getirisi! 10.000 Dolar 32 Kaç TL Kazanç Sağlar?

Dolar kuru üzerinden vadeli mevduat getirisi elde etmek isteyenler için sunulan faiz oranları da yükseldi.

Doları Olanlara Vadeli Mevduat Getirisi! 10.000 Dolar 32 Kaç TL Kazanç Sağlar?

Dolar kuru üzerinden vadeli mevduat getirisi elde etmek isteyenler için sunulan faiz oranları da yükseldi. Bankaların TL için sağladıkları oranlara benzer oranlar dolar kuru üzerinden de sağlanıyor. Emlak365 olarak bizlerde dolar kuru üzerinden verilen vadeli mevduat faizlerini araştırdık.

Dolar kuruna özel sağlanan 32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarında yaşanan son artışlar, kazanç tablosunun değişmesine neden oldu. TCMB'nin son faiz hamlesinin ardından bankaların kıyasıya yarışa girdiği vadeli mevduat oranlarında çok sayıda banka en yüksek faizi vermek adına güncellemeler yaptı. Faiz kazanç tablosunda oluşan son durum ise şu şekilde oldu. DOLAR ÜZERİNDEN VADELİ MEVDUAT GETİRİSİDolar kuru üzerinden en yüksek vadeli mevduat faiz getirisinde oran yüzde 2.50 seviyesinde. Burgan Bank tarafından sağlanan bu oran diğer tüm bankaların önünzde yer alıyor. Burgan Bank'ın dışında diğer bankaların sağladığı oranlar ise şu şekilde;Odeabank tarafından sağlanan faiz oranı ise yüzde 2.25 bandında bulunuyor. Fibabanka ve Alternatif Bank ise müşterilerine yüzde 2.00 seviyesinden dolar kuru üzerinden 32 günlük vadeli mevduat getirisi imkanı sunuyor. 10.000 DOLAR KAÇ TL KAZANÇ SAĞLAR?Dolar kuru üzerinden sağlanan vadeli mevduat getirilerinde faiz oranları yüzde 2.50, yüzde 2.25 ve yüzde 2.00 seviyelerinde. Bu faiz oranlarıyla 10.000 Dolarını değerlendirmek isteyen bir müşterinin dolar üzerinden elde edeceği kazanç şu şekilde olacak. 

Vadeli mevduat faiz oranlarına bakıldığında en yüksek kazanç tutarıo Burgan Bank'a ait. Burgan Bank'ın sunduğu oran ile 10.000 dolarını değerlendirmek isteyen bir müşteri 32 gün sonunda 17.53 dolar kazanç sağlayacak. Güncel dolar kuruna göre bu rakam 120 TL ile 125 TL arasında bir değere denk geliyor. Emlak365.com

Yorumlar (0)