Doları Olanları Üzecek Haber! Ünlü Banka Yılsonu Tahminini Açıkladı

Dolar kurunun Türk Lirası karşısında nasıl bir hareket izleyeceğine ilişkin yeni bir rapor yayımlandı. HSBC tarafından yayımlanan raporda TL'nin dolar karşısında güçleneceği öngörülürken bir doların 7.10 TL seviyesine ineceği değerlendirildi.

Doları Olanları Üzecek Haber! Ünlü Banka Yılsonu Tahminini Açıkladı

2020 yılında yaşanan pandemi süreci dolar kurunun çok ani ve sert yükselişler yaşamasına neden olmuştu. Bu süreçte ABD ile yaşanan S-400 gerilimi, Doğu Akdeniz dolayları, faiz kararları dolar kurunu etkileyen diğer olaylar olmuştu. 

2021 YILSONU DOLAR KURU BEKLENTİSİ 

Dolar kurunun 2020 yılında yaşadığı sürecin geride kalmasının ardından çok sayıda yatırımcı 2021 yılı sonunda kurun ne kadar olacağına ilişkin değerlendirmeleri araştırıyorlar. 

TL, Dolar kuru değişimine ilişkin son analiz ise HSBC'den geldi. Bloomberg HT'de yer alan habere göre, HSBC tarafından gelişmekte olan ülke para birimlerinin dolar kuru karşısında izleyecekleri seyre ilişkin  bir rapor hazırlandı. 

HSBC dolar kuru TL değişim raporunda, 7,10 hedef seviyesiyle kısa pozisyon açtı. 2021 yılsonuna ilişkin dolar/TL tahmininin 7,10 olduğunu açıklayan HSBC tam bir normalleşme durumunda kurun 6,50 seviyesine kadar geri çekilebileceğini öngördü.

HSBC raporunda yer alan değerlendirmelerde ayrıca Türk Lirası'nın taktiksel açıdan açıdan bakıldığında daha da prim yapması için alan bulunduğuna dikkat çekerek, isk iştahının olduğu ortamda yabancı yatırımcıların Türk Lirası'na yönelik ilgisinin canlanabileceğini ifade etti. Enflasyon oranlarına dair değerlendirmelerinde yer aldığı raporda 2021 yılının ilk bölümünde enflasyonun yükselmeye devam edeceğini ifade etti. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)