Doları Olanları Üzecek Teknik Analiz: 2021 Yılı Dolar Kuru Beklentisi Geriledi! 1 Dolar 6.50 TL Seviyesini Görür Mü?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ile dolar kurunda da seyir hızla değişirken 2021 yılında dolar kuru ne olur sorusu da gündemde ki yerini korumaya devam ediyor.

Doları Olanları Üzecek Teknik Analiz: 2021 Yılı Dolar Kuru Beklentisi Geriledi! 1 Dolar 6.50 TL Seviyesini Görür Mü?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ile dolar kurunda da seyir hızla değişirken 2021 yılında dolar kuru ne olur sorusu da gündemde ki yerini korumaya devam ediyor. 2021 dolar kuru beklentisi ne kadar, 2021 yılında dolar kuru ne kadar olur, 2021 yılında dolar ne kadar olacak,

Emlak365.com / 2020 yılının en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan dolar kuru dalgalı seyretmeye devam ederken kurda düşüş hızlandı. 2021 YILINDA DOLAR KURU NE KADAR OLUR, 1 DOLAR KAÇ TL OLACAK?Dolar kurunda yaşanan dalganma ne yazık ki devam ederken 2021 yılı fiyatları da merak konusu oldu. Konu hakkında bugün özel bir yazı kaleme alan Milliyet Gazetesi yazarı Zeynep Aktaş 2021 yılı dolar kuru beklentileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ekonomik verilerde beklenen iyileşmenin yaşanması, enflasyon rakamlarının beklentiyi tutturması, hukuk ve ekonomi reformlarının tutturulması ve sıcak para girişinin sağlanması halinde dolar kurunun 2021 yıl sonu itibari ile 6,50 TL seviyesine kadar düşebileceğini değerlendiren Aktaş dikkat çekici analizler gerçekleştirdi. MERKEZ BANKASI BAŞKANI NACİ AĞBAL İLE HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN PİYASALARA GÜVEN AŞILADI!Dolar kuru bugün itibari ile 7.49 TL seviyesine kadar geri çekilerek büyük bir düşüşe sahne oldu. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal tarafından Kasım ayında 475 baz puanlık sert faiz artışı kararının ardından Aralık ayı toplantısı ile de 200 baz puanlık yine beklentilerin üzerinde faiz artışı kararı çıkması dolar kurunda yangını söndürmüştü. İç piyasada yaşanan olumlu gelişmeler, sert faiz artışları ve reform açıklamaları dış piyasada da düşen dolar göstergesi ile desteklenince faiz düşüşü hızlandı. 

(Tablo Milliyet Gazetesinden alınmıştır) 1 OCAK 2020 TARİHLİ  DOLAR KURU NE KADARDI, 2020 YILINA DOLAR KURU KAÇ TL İLE BAŞLANGIÇ YAPMIŞTI?Dolar kuru 1 Ocak 2020 tarihinde yeni yıla 5.95 TL seviyesinden başlamıştı. Bu sene ne yüksek seviyesini 8 Kasım 2020 tarihinde 8.58 TL seviyesini görerek tarihi rekorunu kıran dolar kuru ardından yapılan atamalar ile düşüşe geçmiş bugün ise 7.49 TL seviyesine kadar geri çekilmişti. NOT: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Söz konusu bilgiler Emlak365.com olarak haberleştirilmiş olup herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 1 DOLAR 2021 YILINDA KAÇ TL OLUR?Aktaş tarafından yapılan teknik analize göre dolar kuru verilen sözlerin tutulması ve belirlenen hedeflere ulaşılması durumunda yabancı sermaye girişlerinin gerçeklenmesi halinde 6.50 TL seviyesine kadar çekilebilir. 


Yorumlar (0)